پیام رییس دانشگاه

پیام دکتر غلام‌حسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401-1400
امسال نیز در حالی به پیشواز سال تحصیلی می‌رویم که فضای جامعه از عطرِ نام و یادِ سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش آکنده و معطّر است. جامعه‌ی دانشگاهی همواره در اندیشه‌ی تولید محتوای معرفت‌آموز، شعورآفرین و اصیل در باب حادثه‌ی کربلا بوده است، از این رو، امیدوارم استادان ارجمند با تأسی به آموزه‌های عاشورا، از این دیوان دانایی، درس‌هایی تازه به مشتاقان، به‌ویژه به دانشجویان عزیز عرضه کنند و معنای عزت و آزادگی را به آنان بیاموزند. 
مهرماه هر سال، بهار دانش و خردورزی آغاز می‌شود و با شور و تلاش و جنبش استادان و دانشجویان و علاقه‌مندان به دانش‌اندوزی می‌آمیزد. فرارسیدن سال تحصیلی 1401-1400را به استادان، کارکنان و دانشجویان گرامی، به‌ویژه فرزندان عزیزی که چند هفته‌ی دیگر به عنوان دانشجوی نوورود به خانواده‌ی بزرگ دانشگاه شهید چمران اهواز خواهند پیوست، شادباش می‌گویم. 
حضور دانشجویان همیشه گرمابخش و رونق‌آفرین محیط دانشگاه است؛ اما تداوم وضعیت عالم‌گیری بیماری کرونا باعث شده است، نیم‌سال نخست سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه نیز به شیوه‌ی مجازی پی گرفته شود و ناگزیر از حضور و دیدار فرزندان عزیزمان در دانشگاه محروم باشیم. خوشبختانه، دانشگاه شهید چمران اهواز مدت‌ها پیش از همه‌گیری این بیماری، با اندیشه‌ی توسعه‌ی آموزش‌های الکترونیک، زیرساخت‌های لازم را برای این کار فراهم کرده بود؛ از این رو، در نیم‌سال تحصیلی گذشته با تعطیلی آموزش‌های حضوری، هیچ وقفه‌ای در فرایند برگزاری کلاس‌های نظری پیش نیامد. جا دارد از مسئولیت‌پذیری، همراهی و تلاش شایان توجه همه‌ی اعضای محترم هیئت علمی، کارکنان دلسوز و دانشجویان فرهیخته که کامیابی دانشگاه را در اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده‌ی آموزشی محقق کردند، به‌ویژه از مجموعه‌ی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی صمیمانه سپاسگزاری کنم. امید است با توجه به توسعه‌ و ارتقای زیرساخت‌ها و اندوخته و آموخته‌های نیم‌سال گذشته، کیفیت آموزش‌های مجازی در سال تحصیلی جدید نیز بیش از پیش رضایت خاطر همکاران و دانشجویان را فراهم آورد. 
در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی جدید، یاد و خاطره‌ی همه‌ی شهیدان و ایثارگران عزیز، به‌ویژه شهیدان و ایثارگران دانشگاه شهید چمران اهواز را گرامی می‌دارم و از درگاه پروردگار مهربان توفیق جامعه‌ی دانشگاهی شهید چمران اهواز را در پیشبرد اهداف گونه‌گون این نهاد ارجمند علمی و فرهنگی و خدمت کارساز به پیشرفت و سربلندی میهن عزیزمان ایران و توسعه و آبادانی استان خوزستان خواستارم.