پیام رییس دانشگاه

پیام دکتر علی‌محمد آخوندعلی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401-1402

دانشگاه شهید چمران اهواز باگذشت بیش از شش دهه فعالیت بی‌وقفه در عرصه‌ی علم و فناوری حتی باوجود جنگ تحمیلی و شرایط متأثر از دفاع مقدس و محدودیت‌های پس‌ازآن، اما با سخت‌کوشی و همراهی دلسوزانه‌ی همه‌ی خادمان خود در دهه‌های اخیر به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و مهم کشور و بزرگ‌ترین قطب علمی منطقه جنوب غرب کشور و محور  توسعه‌ی آموزش عالی در استان خوزستان توانسته است باتربیت جوانان جویای دانش و دانایی در علوم گوناگون و پرورش کارشناسان و صاحب‌نظران و مدیران برای مناصب مهم مدیریتی و عرصه‌ها و مراکز علمی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... نقش مهم و انکارناپذیری در تحول، توسعه و پیشرفت کشور بر عهده داشته باشد.

تقویم دانش و اندیشه با آمدن مهرماه سال ۱۴۰۱ و با آغاز نیم‌سال نخست سال تحصیلی 1401-1402 به‌عنوان مرکز ثقل تحرک و پویایی آموزش عالی استان رنگی دیگر به خود می‌گیرد؛ رنگی که سر سبزی حضور و شور را برای کوشندگان علم و دانایی به همراه دارد.

دانشجویان و دانش‌پژوهان که با آغاز فصل تلاش در مسیر دانش و علم‌آموزی، حضورشان همواره گرمابخش مراکز علمی و رونق دهنده‌ی دانشگاه بوده است، در سال‌های اخیر به سبب محدودیت‌های متأثر از بحران همه‌گیری کرونا در کشور نتوانسته است در خانه‌ی خود حضور کامل داشته باشد. اینک با استفاده از تدابیر و اتخاذ راهکارهای لازم و نیز فروکش کردن اثرات زیان‌بار این پدیده‌ی منحوس می‌تواند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و لحاظ کردن آن‌ها در محیط دانشگاه برای سلامتی پایدار خود چونان گذشته از توفیق حضور در خانه‌ی خود و کسب توفیقات علمی لازم بهره‌مند گردد.

خرسندم از دریچه‌ی مهر که ماه پویایی دانش و اندیشه و نقطه‌ی عطف دانایی و خردورزی است آغاز سال تحصیلی ۱401-1402 را به خانواده‌ی بزرگ دانشگاه شامل دانشجویان عزیز به‌ویژه نوورودها، اساتید محترم و یاوران علمی سخت‌کوش تبریک و شادباش عرض نمایم.