ظرفیت‌های لازم برای پرداختن به حوزه علوم شناختی در دانشگاه‌های خوزستان فراهم است

ظرفیت‌های لازم برای پرداختن به حوزه علوم شناختی در دانشگاه‌های خوزستان فراهم است


دکتر خرازی تأکید کرد؛

ظرفیت‌های لازم برای پرداختن به حوزه علوم شناختی در دانشگاه‌های خوزستان فراهم است
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ظرفیت و پتانسیل‌های لازم برای پرداختن به حوزه علوم شناختی در دانشگاه‌های استان خوزستان بالأخص در دانشگاه‌های شهید چمران اهواز و علوم پزشکی جندی‌شاپور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر سید کمال خرازی امروز پنج‌شنبه سوم اسفندماه در نشست هم‌اندیشی راهکار‌های توسعه علوم و فناوری شناختی که در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: شرط اصلی فعالیت در حوزه علوم شناختی، کار گروهی است و با توجه به اینکه این حوزه نیاز به تخصص‌های متفاوت دارد فعالیت‌های فردی در آن سودی نخواهد داشت.

وی، افزود: دانشگاه‌های شهید چمران اهواز و علوم پزشکی جندی‌شاپور هر دو ظرفیت‌های بسیار بالایی دارند که باید با تدوین یک برنامه مدون زمینه‌های فعالیت این دو دانشگاه شناسایی و در راستای تقویت هرچه بیشتر آن اقدام کرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: در آزمایشگاه نقشه‌برداری مغز تمهیداتی در نظر گرفته‌شده تا این آزمایشگاه به عنوان یک نهاد مستقل بتواند به تمامی دانشگاه‌های مختلف کشور خدمات‌رسانی کند.

خرازی، عنوان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور نمی‌توان انتظار داشت تمامی امکانات در یک دانشگاه وجود داشته باشد و برای همین مسئله باید فرهنگ کار جمعی میان اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان را ارتقاء دهیم.

گفتنی است در این نشست که با حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اعضا به بیان سؤالات و نظرات خود پرداختند.

آدرس کوتاه :