برگزاری هفته مدیریت سبز در دانشگاه شهید چمران اهواز

برگزاری هفته مدیریت سبز در دانشگاه شهید چمران اهواز


دکتر غفوری خبر داد؛

برگزاری هفته مدیریت سبز در دانشگاه شهید چمران اهواز

معاون طرح و توسعه دانشگاه شهید چمران اهواز و دبیر شورای مدیریت سبز دانشگاه، گفت: در راستای اهداف کلان شورای مدیریت سبز دانشگاه و بنا به پیشنهاد کمیته آموزشی- فرهنگی شورای مدیریت سبز برای اولین بار طرح ابتکاری "هفته مدیریت سبز" اسفندماه امسال در این دانشگاه برگزار می‌شود.  هدف از برگزاری این هفته  تلاش در ارتقاء و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست با استفاده از برنامه های نمادین می باشد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حمیدرضا غفوری دراین‌باره بیان کرد: این هفته با تلاش بخش‌های مختلف دانشگاه و با همکاری فعالانه انجمن‌های علمی دانشجویی برگزار می‌شود و تلاش خواهیم کرد از ظرفیت‌های انجمن‌های مردم نهاد نیز استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه در این هفته بیش از 20 عنوان برنامه در دانشگاه برگزار می‌شود، افزود: با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی مسابقه لوگوی هفته مدیریت سبز، بهترین پیام محیط زیستی، مسابقه بهترین پوستر در زمینه راه های صرفه جویی در مصرف ‌آب، برق و سوخت، ترویج استفاده از دوچرخه و وسایل حمل‌ونقل عمومی، حفظ و توسعه فضای سبز و درختان و ...، برگزاری کارگاه های آموزشی- ترویجی برای عموم مخاطبین دانشگاهی، نمایشگاه دست آوردهای زیست‌محیطی با همکاری دانشگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در استان، ساخت و فروش گیاهان مینیاتوری، مسابقه المان‌های بازیافتی، طرح ابتکاری جمع‌آوری درب بطری برای خرید ویلچر معلولین، کاهش یا حذف ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی و... اشاره کرد .

دبیر شورای مدیریت سبز دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: طرح درخت‌کاری با هماهنگی اداره امور عمومی دانشگاه و دانشکده کشاورزی، طرح هفته بدون پوستر و ابلاغ پیام های زیست محیطی از طریق پرتال دانشگاه، پیامک و فضای مجازی، عدم استفاده از خودرو در یک روز، توزیع گلدان‌های شیشه‌ای و... نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته در دانشگاه برگزار می‌شود .

غفوری بیان کرد: شروع این هفته با نمایشگاه دستاوردهای محیط زیستی خواهد بود و هماهنگی‌هایی نیز در ارتباط با شهرداری، اداره محیط‌زیست استان، سازمان آب و برق استان برای مشارکت در نمایشگاه انجام‌شده است .

وی بابیان اینکه هرروز از هفته مدیریت سبز در دانشگاه شهید چمران اهواز نام‌گذاری و برای آن شعاری در نظر گرفته‌شده است، عنوان کرد:  در طول برگزاری این هفته تلاش برای رعایت فرهنگ محیط زیستی در تمامی فعالیت های اجرایی دانشگاه انجام خواهد شد .


آدرس کوتاه :