اجرای طرح ارتقاء سطح مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز

اجرای طرح ارتقاء سطح مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز


در نشست انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه مطرح شد؛

اجرای طرح ارتقاء سطح مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز




در نشست انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز بر ارتقاء سطح مهارت‌ دانشجویان این دانشگاه برای جذب در بازار کار، تأکید شد .    
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در سیزدهمین نشست انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز که در محل شرکت ملی حفاری برگزار شد، در ابتدا دکتر مهناز کسمتی دبیر اجرایی انجمن در خصوص راه‌اندازی سایت رسمی انجمن دانش‌آموختگان و  بخش‌های مختلف تشکیل‌دهنده آن توضیحاتی را ارائه کرد .    
وی در ادامه افزود: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های مهم این انجمن اشتغال دانش‌آموختگان است که نیاز است به‌طور جدی به این مسئله پرداخته شود . 
دبیر اجرایی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری دانش‌آموختگان کشور ۱۹ درصد و نرخ عمومی بیکاری در جامعه حدود ۱۳ درصد است
کسمتی اضافه کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری فارغ‌التحصیلان در استان خوزستان و با توجه به اینکه استان به توسعه هرچه سریع‌تر نیاز دارد، لازم است به مسئله مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان توجه بیشتری شود . 
در ادامه این نشست دکتر حقیقی عضو هیئت اجرایی انجمن و معاون مدیرعامل  شرکت ملی حفاری با پیشنهاد طرح ارتقاء   سطح مهارت دانش‌آموختگان اظهار کرد: با انجام این طرح کلیه دانش‌آموختگان می‌توانند برای کسب مهارت و تجربه کاری در یک دوره مشخص جذب شرکت‌ها و سازمان‌های صنعتی استان شده و پس از طی دوره و کسب تجربه‌های لازم قابلیت لازم را برای ورود بازار کار پیدا می‌کنند .     
در ادامه این نشست درباره طرح مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان بحث و تبادل‌نظر شد و مقرر گردید طرح موردنظر تکمیل و چگونگی جذب، گزینش، نحوه برگزاری آزمون، چگونگی گذراندن دوره و... بررسی و در نامه‌ای به استانداری و یا شورای تأمین استان تحویل داده شود تا پس از طی مراحل لازم اجرایی گردد .       
همچنین در این نشست پیگیری امور مربوط به دیدار قبلی هیئت اجرایی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز با استاندار خوزستان در خصوص طرح‌های اجرایی پیشنهادشده و همچنین پیگیری طرح ارتقا مهارت  توسط دکتر کاظمی نژاد، مورد تأکید قرار گرفت .



آدرس کوتاه :