خوش آمدگویی و اطلاعیه های آموزشی

 

تقویم آموزشی نیمسال اول و دوم سال 1400-1401 دانشگاه شهید چمران اهواز 

 

 

ضمن عرض تبریک و خیر مقدم به پذیرفته‌شدگان گرامی مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دکتری عمومی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) دانشگاه شهید چمران اهواز در سال تحصیلی 1400-1401 به آگاهی می رساند، ثبت نام اولیه کلیه پذیرفته شدگان نو ورود در این دانشگاه به صورت غیرحضوری و بر اساس اطلاعیه های مربوط به هر مقطع انجام خواهد شد. بنابراین در انتظار انتشار اطلاعیه های مربوط به زمان بندی، شرایط و نحوه ثبت نام که در همین وبگاه درج خواهد شد، باشید و از مراجعه حضوری و تماس تلفنی خودداری کنید.

نکات مهم در مورد ثبت نام

 

 

* عدم وصول اصل مدارک از طریق پست موجب لغو ثبت نام می گردد.

* برای پست مدارک صرفاً از ادارات پست دولتی اقدام کنید تا احراز هویت شما انجام گردد. ارسال مدارک از دفاتر پیشخوان قابل قبول نمی باشد.

 

انتخاب واحد و شروع کلاس ها

تاریخ بروز رسانی: 1400/8/4

 

آدرس ایمیل اداره آموزش دانشکده های مختلف دانشگاه

 

تاریخ شروع کلاس های دانشجویان دکتری: 1400/7/3

تاریخ شروع کلاس های دانشجویان کارشناسی ارشد:  1400/8/9 

تاریخ شروع کلاس های دانشجویان کارشناسی و دکتری عمومی دامپزشکی: 1400/7/17

 

محل برگزاری کلاسها: در سامانه LMS دانشگاه به آدرس: https://lms.scu.ac.ir/


نام کاربری: شماره دانشجویی

کلمه عبور: کدملی

 

(راهنمای استفاده از سامانه LMS (شامل فیلمهای آموزشی) در قسمت تابلو اعلانات در صفحه اول سامانه است)

 

شماره تلفن پشتیبانی برای رفع مشکلات LMS پس از شروع کلاسها: 33334574 - 33334575 - 33334576 و 09160444417 (ارسال پیام)

 

قابل توجه دانشجویان عزیز نو ورود که ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده اند اما برای ورود به سامانه های سما و lms99 دچار مشکل هستند  (جهت رویت کلیک نمایید)

 

*** برای مشاهده واحد ها، برنامه کلاسی و تاریخ و ساعت امتحان هر درس در سامانه مدیریت آموزش دانشگاه (سما) و ارسال تقاضاهای آموزشی یا پرداخت شهریه باید از طریق نشانی اینترنتی زیر اقدام کنید. راهنمای لازم در این خصوص در صفحه اول سامانه سما (قسمت دانشجویان جدید الورود) قرار دارد:

https://reg.scu.ac.ir/

نام کاربری: شماره دانشجویی

کلمه عبور: کدملی

 

آدرس سایت معاونت آموزشی (جهت ورود کلیک نمایید)

 

نکته مهم:

دانشجویان نو ورود در همه مقاطع تحصیلی در اولین ورود به سامانه سما پیغامی مبنی بر ضروری بودن تکمیل اطلاعات شناسنامه ای به انگلیسی مشاهده می کنند که لازم است با کلیک روی آن لینک اطلاعات 1- نام 2- نام خانوادگی و 3- نام پدر را به انگلیسی وارد کنند تا پروفایل آنها فعال شود و بتوانند به منوهای مختلف سامانه از جمله پرداخت شهریه و مشاهده انتخاب واحد دسترسی پیدا کنند

 

شماره تماس با پشتیبانی

 

* تذکر مهم: معافیت دانش آموزی صادر شده در زمان تحصیل در مدرسه قابل استفاده نیست و باید حتماً از طریق سایت پلیس اقدام به اخذ معافیت تحصیلی دانشجویی گردد.

 

موشن گرافیک از مراحل ثبت نام در دانشگاه شهید چمران اهواز (کلیک نمایید)

 

شماره تلفن پشتیبانی: 33226656-061

امور دانشجویی، اجتماعی و فرهنگی

به اطلاع می رساند کلیه پذیرفته شدگان تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه شهید چمران اهواز لازم است که کارنامه سلامت جسم و نیز کارنامه سلامت روان را پس از انجام ثبت نام اینترنتی، از طریق پورتال سازمان امور دانشجویان (لینکهای زیر) تکمیل نمایند. سپس از خروجی آنها در سامانه پرینت گرفته و همراه با سایر مدارک ثبت نام آنها را با پست به دانشگاه ارسال نمایند.

در غیر اینصورت عواقب ناشی از ناقص ماندن فرایند ثبت نام بر عهده خودشان خواهد بود.

 

آدرس کارنامه سلامت جسم: https://portal.saorg.ir/physicalhealth

آدرس کارنامه سلامت روان: https://portal.saorg.ir/mentalhealth

راهنمای ثبت نام در سامانه سجاد: https://b2n.ir/450546

 

معرفی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه (کلیک نمایید)

 

دانشجویانی که علاقه مند به فعالیتهای ورزشی و یا عضویت در تیم های ورزشی دانشگاه هستند فرم علایق ورزشی (کلیک کنید) را تکمیل کرده و به آدرس زیر ارسال کنند:

آدرس: اهواز- بلوار گلستان- روبروی حوزه نظام وظیفه قدیم- معاونت دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز – اداره تربیت بدنی کد پستی: 6135783151

پذیرفته شدگان شاهد و ایثارگر

قابل توجه دانشجویان نو ورود شاهد و ایثار گر

 با تبریک پذیرش شما عزیزان در دانشگاه شهید چمران  اهواز، قطب توسعه آموزش عالی در منطقه جنوب غرب کشور و شروع سال تحصیلی جدید، جهت تشکیل پرونده ایثارگری دانشجویان عزیز، مدارک ذیل مورد نیاز می باشد.

1- اسکن کارت ایثارگری          2- اسکن کارت ملی           3- اسکن عکس پرسنلی  

دانشجویان نو ورود عزیز شاهد و ایثارکر جهت اطلاعات بیشتر  می توانند با مدیریت اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر با شماره تماس 06133326515 تماس حاصل نمایند.