سه‌شنبه, 2 آبان 1396
رو عنوان : دکتر خواجه خبر داد:
عنوان : تدوین برنامه پنج‌ساله دانشگاه شهید چمران اهواز
کد خبر : ۱۴۳۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ 
ساعت : ۱۰:۱۱:۴۰

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از تدوین برنامه پنج‌ساله این دانشگاه خبر داد و گفت: این برنامه برای بازنگری در اختیار دانشکده‌های این دانشگاه قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامحسین خواجه در نشست مشترک شورای دانشگاه و هیات ممیزه با حضور دکتر باقری مشاور وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه وزارت علوم تحقیقات و فناوری که عصر امروز ۳۰‌ فروردین‌ماه در سالن حوزه ریاست برگزار شد، اظهار کرد: سیاست‌های  راهبردی هیئت‌ های امنا و وزارت عتف در نشست های مختلف با اعضا هیات علمی در میان گذاشته شده و همواره بر اجرای این سیاست ها تاکید و اجرای آن دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم اقداماتی در راستای توسعه دانشگاه را در دستور کار قرار دهیم، بیان کرد: در برنامه کاری رعایت نظم و انضباط، رعایت و اجرای آیین‌نامه‌ها و ... سرلوحه کار قرارگرفته است و خوشبختانه کارکنان و اعضای هیئت‌علمی به این مسائل توجه جدی داشته‌اند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز افزود:  رعایت و اجرای دستورالعمل ها و آیین‌نامه‌ها می تواند دانشگاه را در دستیابی به اهداف کمک کند لذا رعایت نظم و انضباط و اجرای ضوابط و دستورالعمل ها و آیین نامه ها همواره مورد تاکید بوده و می باشد.

خواجه  ارتباط دانشگاه با صنعت را موردتاکید قرار داد و با اشاره به اینکه در  استان صنایع  بزرگی وجود دارد ، درجهت گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت اقدامات و قدم های موثری برداشته شده است.

وی در خصوص افزایش پژوهانه دانشگاه افزود: در سال گذشته ۲۰ درصد اعتبارات دانشگاه در پژوهش هزینه شده است و پیش بینی شده است که اعتبار پژوهشی دانشگاه در سال  ۹۶ به ۲۵ درصد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از تعمیر و تجهیز و نوسازی آزمایشگاه‌های این دانشگاه خبر داد و افزود:  ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری از جمله برنامه های دانشگاه در سال ۹۶ می باشد.

خواجه بیان کرد: در سال ۹۵ عملیات اجرایی احداث مرکز تحقیقاتی پتروشیمی و مرکز تحقیقات ملی حفاری و همچنین شروع عملیات اجرایی فاز  ۲ دانشکده علوم زمین  با کمک وزارت  نفت آغاز گردید که به سرعت در حال پیشرفت می باشند و  از این بابت از وزیر محترم نفت به بخاطر این اقدامات ارزنده تشکر و قدردانی می کنیم .

وی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده باستان‌شناسی در شوش تاسیس این دانشکده را یکی از نیاز های استان دانست و بر توسعه و احداث هر چه سریعتر این دانشکده و رفع مشکلات آن با کمک مسئولین کشوری و استانی تاکید نمود. بر رفع مشکلات آن در سال ۹۶ تاکید نمود.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: تقویت و تجهیز بیش از پیش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در سال ۹۶ را از جمله برنامه های دانشگاه ذکر نمود.

 

خواجه اظهار کرد: امسال تلاش خواهیم کرد مجلات این دانشگاه ارتقاء یافته و بر تعداد مجلات لاتین افزوده شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد تشکیل چند قطب علمی جدید، ساماندهی نیروهای دانشگاه بر اساس تخصص، اصلاح و تقویت زیرساخت‌ها و دو برابر شدن پهنای باند اینترنت دانشگاه و... از دیگر اقداماتی است که در دستور کار این دانشگاه در سال ۹۶ قرار دارد.

گفتنی است در این‌ نشست اعضای هیئت‌امنا و ممیزه دانشگاه شهید چمران اهواز به بیان نظرات خود درباره مسائل مختلف در این حوزه پرداختند.


نمایش تعداد بازدیدها : 344
دانشگاه شهيد چمران اهواز

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8