يکشنبه, 1 بهمن 1396
رو عنوان : به مناسبت سالروز تکریم همسران و مادران شهدا؛
عنوان : دیدار با همسر دو شهید دوران دفاع مقدس در دانشگاه
کد خبر : ۱۴۱۹۶
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۵۵:۴۸
به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین و نامگذاری این روز به نام تکریم مادران و همسران شهدا، برنامه دیدار با همسر دو شهید غلام مکوند و سید محمد موسوی، در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در این دیدار که صبح امروز 25 اسفندماه 95 و با حضور تعدادی از اعضای هیات علمی و همرزمان ایشان برگزار شد، خانم صدیقه عبدمولایی همسر شهید غلام مکوند و شهید سید محمد موسوی به ذکر خاطراتی از دوران کوتاه زندگی با این شهیدان و نیز خصوصیات اخلاقی آنان پرداخت .

وی در سخنانی اظهار داشت: وظیفه کنونی ما و شاید خمس زندگی‌مان اینست که از شهدا یاد کنیم و تلاش شود تا خاطرات، ایده آل های اسلامی و خط مشی آنان مکتوب و ماندگار گردد تا نسل بعدی از منش و راه آن بزرگواران بهره ببرند؛ چراکه این الگوهای ایثار و شهادت برای نسل آینده همچون آینه ای هستند تا از ایشان سرمشق بگیرند .

خانم عبدمولایی در خصوص ویژگی های بارز این دو شهید در طول زندگی گفت: شهیدان مکوند و موسوی همواره با معیارهای اسلامی زندگی کردند و هرگز از این راه تخطی یا عقب‌نشینی نکرده، تا آنجا که جان خود را نیز در راه دفاع از ارزش های اسلام فدا نمودند .

وی در بخش دیگری از صحبت هایش، بر آسیب‌شناسی مسائل دوران جنگ تحمیلی تاکید کرد و گفت: امیدوارم برنامه دیدار با خانواده شهدا تنها با هدف نام بردن از یک شهید و خانواده وی نباشد، بلکه به مسائل و مشکلاتی که خانواده این شهیدان پس از شهادت همسر و اتمام جنگ با آن درگیر بوده اند پرداخته شود، البته بحمدا... با دستور حضرت امام (ره) و تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بخشی از مشکلات برطرف شده است .

در ادامه این نشست، دکتر هادی بصیرزاده عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید چمران به بیان خاطراتی از دوران همرزمی با شهید سید محمد موسوی در عملیات والفجر پرداخت. همچنین دکتر محمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه خاطراتی از دوران همکلاسی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی با شهید موسوی و نیز دوران رزمندگی با ایشان بیان کرد .

دکتر علم در خصوص ویژگی های بارز شخصیتی شهید موسوی اظهار کرد: سلیم‌النفس بودن و عدم توقع و انتظار از دیگران، مهمترین مشخصه‌های این شهید بزرگوار بود. همچنین این شهید بسیار متخلّق به اخلاق الهی بود، به طوری که هیچگاه نمی توان شخصیت وی را با معیارهای مادی سنجید .

گفتنی است شهید غلام مکوند در 18 بهمن‌ماه سال 61 طی عملیات مقدماتی والفجر و شهید سید محمد موسوی در عملیات کربلای پنج سال 65 به درجه رفیع شهادت نائل شدند .


نمایش تعداد بازدیدها : 708
دانشگاه شهيد چمران اهواز

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8