چاپ بیش از 250 عنوان کتاب، مجله علمی و دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز

شناسه : 2111964

چاپ بیش از 250 عنوان کتاب، مجله علمی و دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز

 

 

رئیس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز،گفت: در یک سال گذشته (آذرماه سال قبل تا امسال) 17 عنوان کتاب، 23 عنوان مجلات علمی و بیش از 210 عنوان نشریات دانشجویی در دانشگاه چاپ شده است.

علی شفیعی سرارودی رئیس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه، تصریح کرد: همچنین با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از سه عنوان کتاب در دانشگاه رونمایی شد.

وی، گفت: اخذ پروانه نشر و پروانه چاپخانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضویت رسمی در انجمن ناشران دانشگاهی کشور، عضویت در خانه کتاب ایران(شابک)، عضویت در کتابخانه ملی(فیپا) و... از دیگر اقدامات انجام شده است.

رئیس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز، در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به راه اندازی کتاب‌فروشی دانشگاه شهید چمران اهواز با حدود 6 هزار عنوان کتاب، افزود: این تعداد کتاب از 22 ناشر دانشگاهی و دانشگاه‌های کشور در این کتاب‌فروشی گردآوری شده که شامل بیش از 15 هزار عدد کتاب می‌باشد.

شفیعی، تصریح کرد: برای راه‌اندازی کتاب‌فروشی دانشگاه با حمایت معاونت پژوهشی و فناوری 20 ناشر دانشگاهی کشور همکاری داشته‌اند. بخش کتاب زبان اصلی از اهمیت بسیاری برخوردار است و امیدواریم بتوانیم سال آینده‌ این کتاب‌ها را نیز به مجموعه کتاب‌فروشی، اضافه نماییم.

گفتنی است مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه جندی‌شاپور چهارده سال پس از تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز (جندی‌شاپور) در سال 1348 باهدف چاپ و نشر آثار علمی اساتید دانشگاه و ارائه خدمات چاپ به سایر واحدهای تابعه دانشگاه در مهمان‌سرای دانشگاه راه‌اندازی شد. این مرکز در عمر 48 ساله خود مکان‌های مختلفی را تجربه کرد (سال1350 دانشکده ادبیات (3 گوش)-1350، دانشکده کشاورزی-1352، ساختمان مرکزی-1353 )، در 1377 به مکان فعلی که بدین منظور و باهدف توسعه ایجادشده بود منتقل گردید.

انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز در کنار سایر ناشران کشور با چاپ و نشر بیش از 600 عنوان اثر ارزشمند علمی از اساتید دانشگاه، بخشی از گسترش و نشر علم و فرهنگ را برعهده‌گرفته و سهمی در غنای علمی کشور داشته است.

برخی از این آثار ارزشمند اساتید علاوه بر اینکه در سال‌های متمادی به عنوان کتاب سال برگزیده‌شده‌اند، در سطح جامعه علمی کشور به ویژه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به عنوان منبع درسی معرفی‌شده‌اند.

انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز در دوران دفاع مقدس به‌طور فعال و ویژه در جهت چاپ و تکثیر فرم‌های موردنیاز با  ارگان‌های نظامی و دولتی همکاری داشته، و در این مدت آنچه را که در توان داشت در خدمت به نظام بکار گرفت. ثمره این فداکاری‌ها تقدیم دو شهید والامقام به نام‌های شهید احمد توحیدی فر ( مسئول لیتوگرافی) و شهید حسن رضایی (مسئول واحد تکثیر) بوده است.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.