پیام رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت فرا رسیدن 22 بهمن ماه

شناسه : 2288205

پیام رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت فرا رسیدن 22 بهمن ماه

دکتر غلامحسین خواجه در پیامی فرا رسیدن 22 بهمن ماه سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به آحاد مردم ولایت مدار کشورمان شادباش گفت و بر حضور پرشکوه تمامی اقشار در راهپمایی  این روز، تاکید کرد. 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در متن این پیام آمده است.
 
حماسه پرشکوه پیروزی انقلاب اسلامی ایران پس از مدتها مبارزه مردمی علیه ظلم و جور رژیم ستم شاهی پهلوی در بهمن ماهی جاودان، تجلی عظمت ملتی بود که تاریخ از آن در کُنه وجود خود به عنوان حرکتی برای حق خواهی، آزادی و رهایی از یوغ بیگانگان نام برده است.
در چهار دهه اخیر نظام سلطه علیرغم تلاش‌های بسیار و فشارهای مستمر به روش‌های گوناگونی مانند تحمیل هشت سال جنگ، طراحی و اجرای توطئه‌های فرهنگی و اجتماعی، ترور اندیشمندان و دانشمندان ایرانی، تحریم و ... نتوانست در اراده آهنین ملت‌مان خللی ایجاد کند.
انقلاب اسلامی ایران در ابتدا با اتکا به سرمایه اجتماعی شکل‌گرفت و امروز نیز با وجود تمامی مشکلات در کشور و در حالی که همچنان دشمن در حال القاء ناامیدی در جامعه است، میزان ارادت ملت به رهبر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دوچندان گشته است.
در این میان رسالت دانشگاه ها به‌عنوان کانون‌های توسعه آموزش، علم و فناوری در این شرایط حساس بسیاری حائز اهمیت است به‌گونه‌ای که می‌توان به کمک تفکر علمی، تدبیر سیاسی، پشتوانه‌های فناورانه و احساس مسئولیت اخلاقی نسبت به آینده کشور و ملت در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی امیدوارم بود و با کوشش و تلاش چشمگیر نگرانی‌های جامعه را کاهش داد.
در چهلمین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به روح متعالی معمار کبیر انقلاب درود می‌فرستیم و یاد و خاطری همه شهیدان به‌ویژه شهدای انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم و باافتخار به گذشته غیرتمند خود در امتداد حرکتی گام برمی‌داریم که نویدبخش امید و بالندگی و استواری نظامی است که آینده‌ای درخشان را برای ایران اسلامی رقم خواهند زد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.