پژوهش کاربردی باید منتج به برنامه‌ریزی اصولی برای جامعه شود

شناسه : 2040686

پژوهش کاربردی باید منتج به برنامه‌ریزی اصولی برای جامعه شود

 

 

معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز بابیان اینکه بسترهای پژوهشی در این دانشکده مهیا است، بیان کرد: سایر سازمان‌هایی که برای برنامه‌ریزی‌های خود نیاز به تحقیقات و پژوهش دارند باید همکاری خود را با این دانشکده بیشتر کنند تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

دکتر مینا شمخی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان و ششمین فن بازار خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، افزود: حوزه الهیات شامل چند رشته می‌شود و در برخی از این رشته‌ها زمینه و بستر مناسب پژوهشی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه پژوهش‌ها باید جنبه کاربردی داشته باشند، افزود: پژوهش زمانی کاربردی خواهد بود که بتوان منطبق با آن برای جامعه برنامه‌ریزی کرد. در مجموع ماهیت رشته‌های الهیات بیشتر جنبه نظریه‌ای دارند و باید با سایر رشته‌های مرتبط همکاری داشت تا بتوان این نظریه‌ها را کاربردی کرد.

شمخی بابیان اینکه بسترهای پژوهشی در دانشکده الهیات دانشگاه شهید چمران مهیا است، بیان کرد: سایر سازمان‌هایی که برای برنامه‌ریزی‌های خود نیاز به تحقیقات و پژوهش دارند باید همکاری خود را با این دانشکده بیشتر کنند تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان و ششمین فن بازار استان روز گذشته با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان آغاز به کارکرد و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۳ آذرماه از این نمایشگاه دیدن کنند.

در این نمایشگاه ۲۰ سازمان و دانشگاه و همچنین ۳۰ شرکت دانش بنیان حضور دارند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.