پژوهشگران جوان باید از سوی دانشگاه و صنعت موردحمایت قرار گیرند

شناسه : 2040235

پژوهشگران جوان باید از سوی دانشگاه و صنعت موردحمایت قرار گیرند


معاون پژوهشی دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر عنوان کرد:

پژوهشگران جوان باید از سوی دانشگاه و صنعت موردحمایت قرار گیرند

معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی  دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پژوهشگران جوان باید از سوی دانشگاه و صنعت موردحمایت قرار گیرند و برای رسیدن به این هدف باید شاهد هدایت پژوهشگران از سوی دانشگاه و سرمایه‌گذاری از سوی صنعت باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامعلی پرهام، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و ششمین فن بازار استان خوزستان که در نمایشگاه بین‌المللی اهواز برپا است در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه بابیان اینکه دانشگاه با توجه به احساس نیاز جامعه، داشته‌های خود را عرضه می‌کند، اظهار کرد: در زمینه پژوهش و فن‌آوری باید از ظرفیت جوانان استفاده کرد و دانشجویان و پژوهشگران جوان باید خود را به صنعت تحمیل کنند تا امکان رفع نیاز در صنعت احساس شود.

وی افزود: پژوهشگران جوان باید از سوی دانشگاه و صنعت موردحمایت قرار گیرند و برای رسیدن به این هدف باید شاهد هدایت پژوهشگران از سوی دانشگاه و سرمایه‌گذاری از سوی صنعت باشیم.

پرهام بابیان اینکه برخی مراحل اداری در زمینه ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت سخت‌گیرانه است، گفت: دانشگاه و صنعت باید در نشست‌های خود نسبت به تسهیل این مراحل اقدام کنند تا اساتید دانشگاه با تشکیل تیم‌های قوی دانشجویی در زمینه پژوهش، بتوانند در زمینه رفع نیازهای صنعت گام بردارند.

معاون پژوهشی و فن‌آوری دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند در ارائه دانش‌های کاربردی به متقاضیان خود، در تربیت دانشجویان نخبه و دارای ایده کمک کنند چراکه تربیت چنین دانشجویانی بدون تردید به ارائه مقالات پژوهشی و کمک به صنعت منجر می‌شود.

وی بیان کرد: دانشگاه و صنعت باید به فکر آینده حوزه‌های تخصصی خود باشند که رسیدن به این مهم نیازمند برنامه‌ریزی و طراحی است.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان و ششمین فن بازار استان روز گذشته با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان آغاز به کارکرد و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۳ آذرماه از این نمایشگاه دیدن کنند.

در این نمایشگاه ۲۰ سازمان و دانشگاه و همچنین ۳۰ شرکت دانش بنیان حضور دارند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.