ورود دانشجویان به سفارت امریکا واکنش به یک مطالبه بود

شناسه : 3607419

ورود دانشجویان به سفارت امریکا واکنش به یک مطالبه بود


حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی؛

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی؛

ورود دانشجویان به سفارت امریکا واکنش به یک مطالبه بود

 

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه ورود دانشجویان به سفارت امریکا واکنش به یک مطالبه بود، گفت: از زمان خروج شاه از ایران مردم خواستار برگرداندن و محاکمه وی بودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محسن شفیعی امروز دوشنبه در آیین برپایی نماز وحدت ظهر و عصر در مسجد امام خمینی(ره) دانشگاه به مناسبت 13 آبان ماه، بیان کرد: دولت امریکا در آن زمان رسماً اعلام کرد که شاه را پس نخواهد داد و اجازه محاکمه وی را نیز نمی‌دهد و ورود دانشجویان به سفارت در حاشیه اعتراض به این اقدام بود.

وی، اظهار کرد: آیین نماز وحدت که امروز در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود، به‌منظور بزرگداشت یک روز تاریخی در کشور است. هر حادثه تاریخی در سیر و روند خود در معرض اتفاق‌های جدیدی است و ممکن است حادثه از نو نوشته شود.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: استاد مطهری در بحث تحریفات عاشورا فرمودند اصل واقعه را آن‌چنان‌که هست نقل کنید خودش به‌اندازه کافی حزن و سوز به دنبال دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی، ادامه داد: پس از گذشت 40 سال از حادثه تاریخی تسخیر سفارت امریکا نیازمند این هستیم که یادآوری کنیم و بدانیم، کار جوانان در سال 58 یک کنش بوده است یا واکنش و این مسئله می‌تواند نتیجه را متفاوت کند.

وی، تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود که کار دانشجویان پیرو خط امام کاری احساسی و ناپخته بوده تفسیر درستی نیست زیرا مطابق با واقعیت‌ها نیست؛ اینکه گفته می‌شود امام خمینی(ره) موافق این کار دانشجویان نبوده‌اند نیز صحت ندارد. امام خمینی(ره) 24 ساعت پس‌ازاین اقدام دانشجویان به‌صورت مکتوب و شفاهی از این کار حمایت کردند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: نقل‌شده که امام خمینی(ره) از تسخیر سفارت امریکا به‌عنوان انقلاب دوم نام‌برده‌اند که این نقل‌قول صحیح نمی باشد؛ ایشان فرمودند "باز در ایران انقلاب است، انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول".

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی ادامه داد: گاهی برخی خرده می‌گیرند که کار جوانان در آن دوران با عرف بین‌الملل سازگار نبوده است؛ این مسئله درست است اما مگر انقلاب اسلامی ایران با عرف بین‌الملل سازگار بود؟ یا مقاومت مردم یمن با عرف بین‌الملل هم‌خوانی دارد؟ عرف این است که ظالم حکم کند و عده‌ای را مورد ظلم قرار دهند.

وی، عنوان کرد: باید تکلیف خود را در عرف بین‌المللی مشخص کنیم زیرا قرائت ما متفاوت خواهد بود و جای پرسشگر و پاسخ‌گو در یک واقعیت تاریخی عوض می‌شود. اگر هشت سال دفاع مقدس منتقل نشود شاید در آینده رزمندگان در معرض سؤال قرار گیرند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز، اضافه کرد: در سفارت امریکا بیش از 12 هزار سند پیدا شد که در مجموعه کتابی منتشرشده است؛ کدام‌یک از کارهایی که در این سفارت‌خانه انجام‌شده با عرف بین‌الملل همخوانی دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی، تأکید کرد: نمی‌شود ملتی دو ماه از سال را برای رهبر آزادگان جهان عزاداری کند و باقی سال را تن به خواری و ذلت دهد.

وی در پایان گفت: امیدواریم خداوند به تمام آزادگان جبهه مقاومت قدرت دهد که بایستند و بیش از قبل موفق باشند.

گفتنی است آیین برپایی نماز وحدت ظهر و عصر با حضور جمعی از مسئولان، اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، برگزار شد.

 

 

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.