هفتمین یادواره شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

شناسه : 3689294

هفتمین یادواره شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شدهفتمین یادواره شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

 

هفتمین یادواره شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز"بیسیم چی" شامگاه سه‌شنبه 28 آبان ماه با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی در محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، این آیین با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام‌جمعه اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محسن شفیعی مسئول دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، معاونان و مدیران، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه، همراه بود.

دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در این آیین بیان کرد: دین مبین اسلام، به‌ویژه مذهب دوران‌ساز تشیّع، با مفهوم شهادت پیوندی ناگسستنی دارد؛ آیین اسلام وامدار ایثار عاشقانی است که با خون پاک و بذل جان، سرمایه‌ی خویش را در طبق اخلاص نهادند و با جانبازی، هم خود در دفتر تاریخ سرافراز شدند هم‌معنای تازه‌ای به مفهوم انسانیت بخشیدند.

وی افزود: سطر سطر و واژه واژه‌ی کارنامه‌ی حیات آیین مسلمانی، اگر رونقی دارد، با خون سرخ شهیدان رقم خورده است. پهلوانان آوردگاه عاشقی، در رویارویی با هواهای نفس، پشتِ این هماوردِ سترگ را به مدد نیروی خدایی بر زمین مالیدند و پرنده سبک‌بال روح خویش را پیروزمندانه در فضای عالم قدس به پرواز درآوردند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، خاطرنشان کرد: راه و رسم و نام و یاد شهیدان معیار ارزش‌گذاری امروز و آینده‌ی جامعه‌ی اسلامی ماست و معنویت و نورانیت حماسه‌های ماندگار دلاوران عرصه‌ی مقاومت و ایستادگی و آرمان‌هایی که حضرت امام خمینی (ره) برای ملت قهرمان ما و دیگر ملت‌های ستمدیده‌ی جهان ترسیم کردند، باعث سربلندی و عزت انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان شده است. فداکاری شهیدان در راه این آرمان‌های اصیل و معنوی و روشن نگه‌داشتن چراغ استقلال و آزادگی، ضامن رهایی ملت‌های مسلمان از بند استعمار و استثمار و حکومت‌های خودکامه و غیر الهی خواهد شد.

خواجه با تأکید بر اینکه جامعه‌ی دانشگاهی به‌ویژه جوانان دانشجو از همان سال‌های شکل‌گیری جنبش علیه رژیم ستم‌شاهی، دوشادوش خیزش دین‌مدارانه ی مردم مسلمان ایران بوده است و در به ثمر رسیدن انقلاب و تثبیت ساختارها و برچیدن مظاهر دخالت بیگانگان در سرنوشت میهن عزیزمان نقشی افتخارآمیز داشته است، اظهار کرد: همچنین در سال‌های پرمخاطره‌ی دفاع مقدس و لحظات خون و خطر، حضوری کارساز و گرمابخش در جبهه‌های نبرد علیه رژیم بعث عراق داشت و گواه آن تقدیم هزاران شهید، آزاده، جانباز و ایثارگر است.

وی، افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در کارنامه‌ی پرارج دانشگاهیان و دفاع مقدس، سهمی به سزا دارد؛ افزون بر این‌که دانشگاه ما میزبان و پشتیبان رزمندگان غیور اسلام بود و تمام امکانات فنی، مهندسی و اداری آن در خدمت جبهه‌ها قرار گرفت؛ جامعه‌ی دانشگاهی شهید چمران اهواز نیز در رده‌های مختلف به صفوف رزمندگان عزیز پیوستند و شهیدان و ایثارگران ارجمندی را در راه عزت و هویت اسلامی کشور تقدیم کردند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان در جامعه چنان‌که مقام معظم رهبری فرموده‌اند؛ «ادامه‌ی همان حرکت جهادی و ادامه‌ی شهادت است و رنج و زحمت در این راه کمتر از شهادت نیست».

همچنین در این آیین حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان نیز به ایراد سخن پرداخت.

در این مراسم، فاطمه عبادی هنرمند خوزستانی به اجرای هنر خود به صورت نقاشی با شن پرداخت. همچنین مداحی حاج آقا سلحشور از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

هفتمین یادواره شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز به کوشش بسیج اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز، بسیج دانشجویی دانشگاه، کانون‌های دینی معاونت فرهنگی و اجتماعی و هیئت محبان اهل‌بیت (ع) برگزار شد.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.