مأموریت گرایی در حوزه پژوهش از اهداف مهم دانشگاه است

شناسه : 2028683

مأموریت گرایی در حوزه پژوهش از اهداف مهم دانشگاه است


دکتر خواجه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری بیان کرد؛

مأموریت گرایی در حوزه پژوهش از اهداف مهم دانشگاه است

 

 

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، بیان کرد: مأموریت گرایی و برقراری ارتباط دوسویه با صنعت در حوزه پژوهش و فناوری از اهداف مهم این دانشگاه است.

دکتر غلامحسین خواجه عصر روز گذشته 10 آذرماه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و ششمین نمایشگاه فن بازار استان که در محل نمایشگاه بین‌المللی اهواز برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، اظهار کرد: برنامه‌هایی که در حوزه‌های پژوهشی و تحقیقاتی تدوین می‌شود زمان‌بر است و نباید انتظار داشت به سرعت نتیجه‌بخش باشد.

وی افزود: تلاش شده برنامه‌هایی که در حوزه پژوهش و فناوری برای دانشگاه ترسیم کرده‌ایم مأموریت گرا و در ارتباط مستقیم با حوزه صنعت استان باشد تا بتوان ضمن معرفی توانایی های دانشگاه بخشی از مشکلات استان را از این طریق حل کرد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره افزایش پژوهانه اعضای هیئت‌علمی، تصریح کرد: توانسته‌ایم پژوهانه اعضای هیئت‌علمی در سال 96 را نسبت به سال قبل‌ از آن 50 درصد افزایش دهیم که این مسئله منجر به بیشتر شدن پروژه‌های پژوهشی و کارهای دانشجویی می‌شود.

خواجه، گفت: ارتباطات که در سال‌های اخیر با صنعت نفت برقرارشده ازجمله ساخت پمپ‌های srp که جزو پروژه‌های ملی و 10 قلم کالای اساسی وزارت نفت است یک موفقیت برای دانشگاه شهید چمران اهواز محسوب می شود که تاکنون دو دستگاه از این پمپ‌ها تحویل داده‌شده و فعال است.

وی درباره ساخت دستگاه شبیه‌سازی کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز در مرکز تحقیقات حفاری دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: این پروژه نیز با همکاری دانشگاه و شرکت ملی حفاری اجرایی شده است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، تصریح کرد: نتایج کارهای پژوهشی انجام‌شده در دانشگاه شهید چمران اهواز نشان می‌دهد توانسته‌ایم در حوزه پژوهش در کنار امر آموزش موفق عمل کرده و بازگشایی چندین مرکز تحقیقاتی در سال‌های اخیر که تقاضا محور هستند نشان‌دهنده این مسئله است.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و ششمین فن بازار استان روز گذشته آغاز به کارکرد و علاقه‌مندان می‌توانند تا 13 آذرماه از این نمایشگاه دیدار کنند.

این نمایشگاه با حضور 20 سازمان و دانشگاه و همچنین 30 شرکت فن‌آور برپاشده است.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.