شهید محمدحسین ورشوساز؛ دانشجوی رشته آبیاری دانشگاه شهید چمران اهواز

شهید محمدحسین ورشوساز؛ دانشجوی رشته آبیاری دانشگاه شهید چمران اهواز


یادی از شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز در مبارزات پیش از انقلاب؛

شهید محمدحسین ورشوساز؛ دانشجوی رشته آبیاری دانشگاه شهید چمران اهوازشهید محمدحسین ورشوساز دانشجوی رشته آبیاری دانشگاه شهید چمران اهواز سال 1338 به دنیا آمد و در شانزدهمین روز از دی‌ماه سال 1357 در تظاهرات تهران درگذشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، به همت دفتر امور شاهد و ایثارگر این دانشگاه زندگی‌نامه این شهید عالی‌قدر گردآوری‌شده که در ادامه می‌خوانید   .

شهید محمدحسین ورشوساز در سال 1337 در شهر دزفول در خانواده‌ای معتقد به اسلام چشم به جهان گشود. وی پس از سپری نمودن دوران کودکی وارد مرحله تحصیل شد و با موفقیت توانست دیپلم خود را اخذ نماید و بعد از گذراندن دوران تحصیلی در کنکور سراسری شرکت نمود و در رشته آبیاری در دانشگاه شهید چمران واقع در شهر اهواز قبول شد.

 وی شخصی متعهد و فعال در امور سیاسی بود و بدون در نظر گرفتن تهدیدهای گارد دانشگاه به کار خود ادامه می‌داد و دو سال از دانشگاه ایشان نمی‌گذشت که نهضت انقلاب اسلامی آغاز شد. این شهید عالی‌قدر در اوج‌گیری نهضت برای فعالیت بیشتر دانشگاه را رها کرد و به تهران رفت و به‌طور فعال در تظاهرات خیابانی شرکت نمود.

شهید ورشوساز بااخلاق و رفتار پسندیده و اسلامی‌اش همه را به خود جلب می‌نمود. وی در انجمن اسلامی دانشگاه عضو بود و به‌عنوان کارمند در نمایندگی روزنامه کیهان در اهواز مشغول به کار بود، فعالیت در امر اطلاع‌رسانی، او را بیش از پیش نسبت به فساد رژیم آگاه ساخت و انگیزه‌اش را برای مبارزه با طاغوت دوچندان کرد . محمدحسین در تظاهرات تاسوعا و عاشورای حسینی تهران شرکت کرد و برای تکثیر و توزیع اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) از هیچ کوششی فروگذار ننمود .

 سرانجام محمدحسین ورشوساز در سن ۲۰ سالگی(در شانزدهمین روز از دی‌ماه سال 1357 ) در خیابان دکتر شریعتی تهران هدف گلوله مزدوران رژیم پهلوی قرار گرفت و به فیض شهادت نائل گردید.

آدرس کوتاه :