سمینار علمی تهدیدات نوین سایبری در دانشگاه برگزار شد

شناسه : 4259284

سمینار علمی تهدیدات نوین سایبری در دانشگاه برگزار شدسمینار علمی تهدیدات نوین سایبری در دانشگاه برگزار شد

 

با همکاری مرکز آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان و شرکت مهرنا رایانه لیان سمینار علمی تهدیدات سایبری امروز دوشنبه 28 بهمن‌ماه در آمفی‌تئاتر دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در ابتدای این سمینار دکتر محمود نادران طحان مدیر مرکز آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای (آپا) دانشگاه بیان کرد: این سمینار برای دومین بار با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان در دانشگاه برگزار می‌گردد و تلاش شده از حضور استادانی متخصص در این حوزه برای تدریس استفاده شود.

در ادامه صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان ضمن تقدیر از برگزاری این همایش در دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: سعی شده است که این سمینار برای شرکت‌کنندگان به‌صورت کاربردی برگزار شود.

وی، افزود: بسیاری از مدیران خواستار استفاده از فناوری‌های نوین و جایگزینی آن با شیوه‌های سنتی هستند، اما درصورتی‌که این فناوری‌ها پیوست امنیتی نداشته باشد، با مشکل مواجه خواهد شد.

در ادامه علیرضا وزیری مشاور و مدرس امنیت سایبری، خاطرنشان کرد: در حوزه امنیت سایبری سؤال نخست این است که امنیت تا چه میزان لازم است و چقدر باید برای آن هزینه کرد؟ در مسئله امنیت سایبری کنترل‌ها را باید به‌اندازه‌ ارزش دارایی ها انجام دهیم.

گفتنی است این نشست با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.