دکتر حسین زاده: ترویج و تأکید بر پژوهش در همه موضوعات، کلید ترقی و پیشرفت کشور خواهد بود

شناسه : 2112653

دکتر حسین زاده: ترویج و تأکید بر پژوهش در همه موضوعات، کلید ترقی و پیشرفت کشور خواهد بود

 

 

دکتر حسین‌علی حسین‌زاده عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در یادداشتی کوتاه با موضوع پژوهش، فناوری و مسئولیت‌های اجتماعی به مناسبت این هفته اشاره کرد: ترویج و تأکید بر پژوهش در همه موضوعت کلید ترقی و پیشرفت کشور خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در متن این یادداشت آمده است:

در شرایط کنونی به نظر می‌رسد ارتباط دوسویه‌ای بین پژوهش و مسئولیت‌های اجتماعی وجود داشته باشد. پیچیدگی‌های نهفته در جوامع امروزی و همچنین رشد سریع تغییرات اجتماعی نیاز به تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های مبتنی بر آگاهی را بسیار ضروری ساخته است و این امر امکان‌پذیر نمی‌باشد مگر آگاهی‌هایی که بر اساس تحقیق و پژوهش و بر اساس رویکرد علمی شکل‌گرفته و نتایج بی‌تردید مفیدی را در برداشته باشند.

از یک‌سو، مسئولیت‌های اجتماعی ما الزام می‌کند که مسیرهایی را به عنوان راه‌حل پیشنهاد نماییم که بر پایه تحقیقات جدید و کارشناسی شکل‌گرفته باشند و مبنای عمل و رفتار ما در حل معضلات قرار گیرند و از سوی دیگر گسترش روحیه جستجو گری و حمایت از پژوهش می‌تواند آینده بهتری را برای نسل ما، امروز و آینده به ارمغان آورد.

ترویج و تأکید بر پژوهش در همه موضوعات، کلید ترقی و پیشرفت کشور خواهد بود. بشر امروز و جوامع کنونی بیش از هرزمانی نیاز به تحقیقات علمی دارند تا مسیر روشن و امید به آینده را بتوانند ترویج نمایند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.