دکتر آبدانان: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقشی اساسی داشتند

دکتر آبدانان: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقشی اساسی داشتند


در نشست رابطین دفتر مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان تأکید شد؛

دکتر آبدانان: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقشی اساسی داشتند

   

رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در هیچ انقلابی حضور فعال زنان مانند انقلاب شکوهمند ایران، نمود نداشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مهدی آبدانان در نشست رابطین دفتر مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده که در محل دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) توانسته بودند همه افراد به خصوص بانوان را به صحنه مبارزه آورده و در همین ایام بود که فضا برای حضور فعالیت بانوان فراهم گردید؛ اگرچه تا رسیدن به کمال مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که برخی به نگاه خود بانوان و برخی دیگر نیز به نگاه مسئولان مربوط است.

وی ادامه داد: بانوان باید توانمندی‌های خود را باور کنند و در عمل نیز نشان دهند و به جامعه بقبولانند تا به آن‌ها اعتماد شود؛ مسئولان نیز باید نگاهشان به حوزه زنان تغییر کند و بدانند که تفاوت‌های میان زن و مرد نباید تبعیض ایجاد کند.

وی بیان کرد: در دانشکده الهیات و معارف اسلامی بیشتر کارهای اساسی بر عهده بانوان شاغل این دانشکده است که به نحو احسن به وظایف خود عمل می‌کنند و خوشبختانه فضا برای رشد و بالندگی آنان نیز فراهم‌شده؛ ما باید قدردان زحمات بانوان باشیم و اینکه همیشه در جلسات سعی می‌کنیم شنونده مسائل و مشکلات باشیم و تا جایی که منع قانونی نباشد پیگیر این مسائل نیز باشیم.

در ادامه نیز دکتر سکینه شاهی مشاور رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در امور بانوان و خانواده با تسلیت ایام فاطمیه، گفت: امیدواریم بتوانیم حضرت فاطمه(س) را در همه امور زندگی الگوی خود قرار دهیم و رهروانی راستین برای زنان مبارز ایرانی در طول تاریخ و در زمان انقلاب اسلامی باشیم.

شاهی در ادامه با اشاره به اهداف دفتر مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده ابراز امیدواری کرد که بانوان شاغل دانشگاه اعم از هیئت‌علمی و کارکنان با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود این دفتر را در ارائه هرچه بهتر برنامه برای توانمندی سازی بانوان و ایجاد فضای بانشاط و سازنده در محیط اداری همراهی نمایند.

وی اضافه کرد: به‌طور جد مسائل و مشکلات بیان‌شده از سوی بانوان شاغل دانشگاه را در اولویت کاری قرار داده‌ایم و پیگیر مطالبات بانوان هستیم.

مشاور رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص وضعیت مهدکودک دانشگاه نیز، گفت: در بازدید سرزده که از این محل داشته‌ایم تا حدودی به مسائل و مشکلات پی برده‌ایم.

شاهی، اظهار کرد: درباره اعمال مدارک تحصیلی بانوان شاغل نیز نشست‌هایی با معاونت اداری مالی دانشگاه برگزارشده که از سوی این مدیریت اعلام شد که بیش  از 70درصد از مدارک ارسالی موردقبول واقع‌شده، مگر مواردی که منع قانونی دارد؛ همچنین مشکلات بانوان شاغل در زمان تعطیلی مدارس در پی وقع گرد و غبارها، ساعات کاری بانوان دارای فرزند زیر شش سال، تبدیل وضعیت کاری بانوان و... از دیگر مسائل در دست پیگیری است.

وی در خصوص برنامه‌های در حال انجام و آینده این دفتر نیز، گفت: در حال حاضر با توجه به ایام دهه مبارک فجر با همکاری دانشکده تربیت بدنی برای بانوان شاغل دانشگاه برنامه‌های فرهنگی مفرحی شامل مسابقات ورزشی، کارگاه‌های آموزشی و ... در نظر گرفته‌شده است؛ همچنین مقرر شد دانشگاه برای نخستین بار برای بانوان شاغل تیم‌های ورزشی تشکیل دهد که این مسئله با همکاری دانشکده علوم ورزشی در حال بررسی است .

مشاور رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در امور بانوان و خانواده درباره برنامه‌های خیریه این دفتر نیز، تصریح کرد: با همکاری سایر واحدهای دانشگاه در زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه با برگزاری جشنواره خیریه غذا و کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانشگاهیان چهار کانکس و یک محموله شامل مواد غذایی، بهداشتی، پوشاک و ... به این مناطق ارسال شد. همچنین از محل درآمدهای حاصل از جشنواره خیریه غذا کمک‌هایی نیز به بیماران صعب‌العلاج، کودکان معلول جسمی و سالمندان شده است.

گفتنی است در این نشست که با حضور رابطین دفتر مشاوره رئیس دانشگاه در امور بانوان و بانوان شاغل در دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزارشد، حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود درباره مسائل و مشکلات بانوان در این دانشگاه پرداختند.

آدرس کوتاه :