دانشگاه موثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشد

دانشگاه موثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشد


معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر علوم تأکید کرد؛

دانشگاه موثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشدمعاون فرهنگی، اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه مؤثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامرضا غفاری شامگاه سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه در آیین پایانی دهمین جشنواره دانشجویی'حرکت' در سرسرای دانشکده علوم، اظهار کرد: امروز با رویدادی علمی و فرهنگی در دانشگاه شهید چمران اهواز مواجه هستم؛ اختتامیه دهمین جشنواره حرکت که انجمن‌های علمی متولی آن هستند  را باید متعلق به تمام دانشگاه دانست زیرا آنچه امروز به ثمر نشسته حاصل تلاش اعضای هیئت‌علمی، مدیران گروه‌های آموزشی و معاونین و روسای دانشکده‌ها و همه‌کسانی است که در این دانشگاه خدمت می‌کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه زاینده و زایا است و می‌تواند به سراغ چالش‌های محیط خود رفته و آن چالش‌ها را بررسی و برای آن پاسخ داشته باشد. ارائه راه‌حل نیازمند حرکت است و جشنواره حرکت که امروز اختتامیه آن برگزار می‌شود، به‌نوعی ناظر بر این ویژگی مؤثر دانشگاه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تأکید کرد: دانشجویی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود بنا است که دانشجوی مؤثر باشد؛ اگر چنین نباشد نه ما فرد مؤثری خواهیم بود و نه شما دانش‌آموخته مؤثری و به دنبال آن نمی‌توان انتظار دانشگاه مؤثر را داشت.

دکتر غفاری، افزود: ویژگی دیگر دانشگاه مؤثر دانشگاه کارآفرین است که دانش‌آموخته آن کار بلد است؛ جشنواره حرکت چیزی جز آشنایی و استفاده بیشتر از فضای دانشگاه نیست. کار ویژه انجمن‌های علمی این است که امکان گفت‌وگو و ارتباط و تعامل سازنده را میان اجزا دانشگاه فراهم می‌کنند که مهم‌ترین آن ارتباط هرچه بهتر بین دانشجو و اعضای هیئت‌علمی است.

وی، عنوان کرد: اگر سؤال شود که چرا انجمن علمی را تشکیل داده و عضو شدید پاسخ این است که می‌خواستیم از زمان و فرصتی که در اختیارداریم به بهترین نحو استفاده نماییم.

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: نمایشگاه حرکت نشان از اهتمام و شور و اشتیاق تک‌تک دانشجویان است و باید از تمامی مسئولان دانشگاه تقدیر کرد که این بستر را فراهم کرده‌اند.

وی گفت: امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌برده است؛ مدنظر مقام معظم رهبری بدون شک بیش از نام‌گذاری امسال است و به‌نوعی حمایت از هویت ایرانی و عزت‌نفسمان می‌باشد. باید خودمان را برای کسب مهارت‌های بیشتر آماده کنیم زیرا این مسئله به پیشرفت کشور کمک بسیاری خواهد کرد.

در ادامه نیز دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز ضمن تقدیر از دانشجویان شرکت‌کننده در دهمین جشنواره حرکت از مسئولان دانشگاه که بسترهای لازم برای برگزاری این جشنواره را فراهم کردند، تقدیر کرد.

در پایان این جشنواره از انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک در بخش آموزش، انجمن علمی دانشجویی بین‌رشته‌ای گرافیک در بخش ترویج علم، انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی در بخش طرح برتر، انجمن علمی دانشجویی ژنتیک- بیوتکنولوژی و فقه و حقوق در بخش طرح خلاقانه، انجمن علمی دانشجویی بیوسیستم در بخش نشریه برتر، انجمن علمی دانشجویی هنر به‌عنوان غرفه برتر، انجمن علمی دانشجویی عمران درزمینهٔ مسابقه، انجمن علمی دانشجویی ژنتیک- بیوتکنولوژی درزمینهٔ پژوهش، انجمن زمین‌شناسی به‌عنوان انجمن برتر، انجمن علمی دانشجویی علوم زمین به‌عنوان دانشکده همکار تقدیر شد.

همچنین از کیاوش هوشمندی دانشجوی رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی این دانشگاه که سال گذشته دانشجوی برتر کشور شده بود، تقدیر شد.

آدرس کوتاه :