دانشگاه شهید چمران اهواز در شاخص ارتباط با صنعت جزو 10 دانشگاه برتر کشور است

شناسه : 2057812

دانشگاه شهید چمران اهواز در شاخص ارتباط با صنعت جزو 10 دانشگاه برتر کشور است

 

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: انجام پروژه‌های مهم و کاربردی، این دانشگاه را در بخش ارتباط با صنعت جزو 10 دانشگاه برتر کشور قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر افشین قنبرزاده امروز دوشنبه 19 آذرماه در نشستی با حضور خبرنگاران خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا، در دفتر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در کشور سه پروژه مهم در دانشگاه طراحی و اجرا شد.   
وی، افزود: اجرای طرح ژئوشیمی سطحی ازجمله این طرح‌ها است که پیش از این دانش آن در کشور وجود نداشت. قرارداد این طرح پایان سال قبل با شرکت ملی نفت ایران منعقد گردید که کاربرد آن در حوزه اکتشاف نفت می‌باشد.

قنبرزاده، بیان کرد: پروژه طراحی، ساخت و نصب پمپ‌های میله‌ای مکشی نیز به‌طور کامل در دانشگاه انجام‌شده و تاکنون دو دستگاه پمپ بر روی چاه‌های نفت نصب گردیده است و روزانه یک هزار و 200 بشکه نفت از چاه‌هایی که تولید آن صفر بوده استخراج می‌شود.        

وی، گفت: در این طرح 35 نفر مستقیم و 100 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند. در طراحی، ساخت و نصب این پمپ‌ها از نمونه خارجی کپی‌برداری نشده و کاملاً برای چاه‌های داخل کشور طراحی و ساخته‌شده است. 
وی اضافه کرد: تولید سیمولاتور کنترل فوران چاه نفت پروژه دیگری است که در دانشگاه اجراشده است؛ قیمت این دستگاه در خارج از کشور حدود یک‌میلیون دلار می‌باشد و ساخت آن در کشور حدود 10 درصد قیمت اصلی مشابه است.
قنبرزاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: یکی از اهداف دانشگاه تربیت نیروی انسانی کارآفرین است که در این زمینه مرکز رشد دانشگاه بسیار فعال می‌باشد و حدود 60 شرکت در مرکز رشد حضور دارند.
وی عنوان کرد: از دیگر رویکردهای دانشگاه جهت دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی در زمینه تحقیقات کاربردی و حل مسائل جامعه است، تا در کنار کار تئوری پروژه‌های کاربردی نیز انجام شود.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به افتتاح مرکز مهارت‌افزایی دانشجویان در دانشگاه، اظهار کرد: این مرکز از دی‌ماه امسال فعالیت خود را به صورت رسمی شروع می‌کند که رویکرد آن تمرکز بر دانشجویان دوره کارشناسی است. مرکز مهارت افزایی دانشجویان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، دوره‌های مهارتی را به دانشجویان برگزار می‌کند تا این مهارت‌ها باعث افزایش توانایی دانشجویان برای اشتغال است.       

قنبرزاده در خصوص برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری نیز، گفت: در دو سال گذشته رویکرد دانشگاه نسبت به حضور در نمایشگاه پژوهش تغییر کرده است؛ در حال حاضر نمایشگاه بستری برای انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی با صنعت است و امسال نیز در نمایشگاه دو قرارداد تولید دانش فنی با شرکت فولاد اکسین منعقد شد.      

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.