حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در غرفه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز

شناسه : 2028108

حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در غرفه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز

 

امید حاجتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان شامگاه گذشته 10 آذرماه با حضور در غرفه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز در جریان روند ساخت سیستم شبیه‌ساز کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز در این دانشگاه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، حاجتی در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه بیان کرد: خوشبختانه روند اجرای پروژه‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان مطلوب  است و این مسئله می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات استان بالأخص در حوزه‌های زیست‌محیطی و صنعتی مؤثر باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از روند ساخت سیستم شبیه ساز کنترل فوران چاه های نفت و گاز در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار رضایت کرد و گفت: این دانشگاه ظرفیت های بسیاری دارد که باید از آن برای کمک به حوزه صنعت استان بهره برد.

گفتنی است شبیه‌سازهای حفاری دستگاه‌های پیشرفته‏ای هستند که برای آموزش کارکنان، کارآموزان و دانشجویان صنعت حفاری استفاده می‏شوند. تکنولوژی ساخت این دستگاه‌ها در دست تعداد معدودی شرکت است که در عمده‏ی آن‌ها نیز سهامداران اصلی آمریکایی هستند و درنتیجه امکان خرید آن‌ها توسط شرکت‌های ایرانی مقدور نمی‏باشد. از طرفی با توجه به میزان خطرات بسیار بالای انسانی، زیست‌محیطی و تخریب تجهیزات در صورت خطای انسانی حین فرآیند حفاری، آموزش با چنین دستگاه‏هایی ضروری می‏ باشد.

این دستگاه طی یک فرآیند پژوهشی سه‌ساله به کمک اساتید و دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه شهید چمران اهواز در همکاری با شرکت ملی حفاری ایران در مرکز تحقیقات حفاری این دانشگاه ساخته‌شده است.

لازم به ذکر است نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان خوزستان و همچنین ششمین  فن بازار استان عصر روز گذشته 10 آذرماه با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان آغاز به کارکرد و علاقه‌مندان می توانند تا 13 آذرماه از ساعت 9 تا 12 ظهر و 16 تا 20 عصر از این نمایشگاه دیدار کنند.

در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خوزستان و ششمین فن بازار استان 20 سازمان و دانشگاه و همچنین 30 شرکت فناور حضور دارند.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.