تودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز

تودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز


تودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهوازتودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز

 مراسم تودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز روز دوشنبه در آمفی‌تئاتر شهید دکتر شهریاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران، در این مراسم که هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران و معاونین، کارمندان دانشگاه و جمعی از دانشجویان حضور داشتند، دکتر مخبردزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: شایسته است انسان در هر جایگاهی که قرار دارد این پرسش را با خود مرور کند که دینی که پیامبر خاتم (ص) بر اساس دستورات الهی آن را بنیان نهاد، پس از گذشت تنها 50 سال دستخوش چه حوادثی شد که در نتیجه‌ی آن سر امام حسین(ع) بر بالای نیزه رفت و چنان ظلم و ستم‌هایی بر نوه پیام اکرم (ص) و خانواده او روا داشته شد؟ چنانچه از این منظر به قیام امام حسین بنگریم حادثه عاشورا آینه‌ای است که وقتی انسان مقابلش بایستد می‌تواند بهترین تصمیم را برای روزگار خود بگیرد.

وی همچنین با تبریک روز دانشجو به دانشجویان حاضر در مراسم عنوان کرد: به دلیل برخورد این روز با ایام تعطیلات، برنامه‌های ویژه این روز را به شنبه‌ی پس از آن منتقل و افتتاحیه‌ها و مراسمات مختلفی را به این مناسبت نامگذاری کردیم.

دکتر مخبردزفولی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هیچ‌کس صاحب پست و مقام نیست بلکه تمامی آنچه که برعهده ما گذاشته شده «مسئولیت» است، گفت: در اندیشه دینی مسئولیت لقمه چربی برای بلعیدن نیست بلکه بار گرانی برای به دوش کشیدن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران ادامه داد: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته‌اند جهاد در عرصه فرهنگی است. بنابراین در شرایطی که دشمن با تمام توان وارد عرصه مقابله فرهنگی با ما شده ما نیز می‌بایست با تمام قوا به دفاع و حتی تهاجم در برابر این هجمه‌ی سنگین فرهنگی بپردازیم که مصداق این مسئله نیز خیزش‌های اسلامی در منطقه است که نشان می‌دهد در صورت حفظ وحدت و خداخواهی به جای خودخواهی، به واسطه تعالیم الهی و بنیان محکم فکری ظرفیت تهاجم به فرهنگ پوچ و پوشالی غربی را نیز داریم.

وی با اشاره به تلاش‌های فرهنگ‌ساز صورت گرفته در دانشگاه شهید چمران تصریح کرد: در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به لطف خدا و با همکاری مدیر سختکوش امور فرهنگی مهندس چکشیان و نیز با همیاری ریاست دانشگاه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، کارکنان حوزه فرهنگی، مدیران و رؤسای دانشکده‌ها، هیئت رئیسه دوره‌های مختلف و دانشجویان تلاش‌های بسیاری صورت گرفته که نتیجه تمام آنها گسترش و تکمیل بنای فرهنگی این دانشگاه بوده است.

رییس شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خوزستان گفت: اجرای موفق هفته فرهنگی که به عنوان الگوی برتر فرهنگی کشور شناخته شد، مجموعه معاونت فرهنگی که مجموعه برتر کشوری شد، طرح مسیر مطهر که در جشنواره ملی حرکت به عنوان طرح برگزیده کشوری معرفی گردید، انجمن‌های علمی دانشجویی معاونت فرهنگی که در کشور افتخار آفریدند و انتخاب دانشگاه شهید چمران به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در ترویج عفاف و حجاب مدیر فرهنگی نمونه و... همه از جمله موفقیت‌های حوزه فرهنگی این دانشگاه است.

وی فرهنگ‌سازی برای وحدت، کار برای خدا و تکریم خدمتگذاران فرهنگی را از وظایف معاونت‌های فرهنگی برشمرد.

در ادامه این مراسم مهندس چکشیان در سخنانی اظهار داشت: ما از دو منظر هنوز عقب هستیم؛ نخست آرمان‌های بلند انقلاب و دوم هجمه فرهنگی که از سوی غرب متوجه ماست و می‌بایست با جدیت و تمام توان در این راستا تلاش کنیم؛ اگرچه افتخارات بسیاری در حوزه فرهنگی داشته‌ایم.

مهندس چکشیان به طرح‌های موفق و برجسته معاونت فرهنگی اشاره کرد و گفت: طرح فرهنگ و اندیشه، طرح مسیر مطهر، جشنواره علمی دانشجویی، هفته فرهنگی، احداث خانه فرهنگ و نهضت برگزاری نمایشگاه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری از برنامه‌های زیبایی است که به عقیده من با تمام برنامه های اجراشده توسط معاونت فرهنگی، به لحاظ اثرگذاری متفاوت‌اند.

وی ادامه داد: طی برآورد تقریبی انجام شده، در طول سالهای خدمتم در مجموعه فرهنگی این دانشگاه حدود 3 هزار برنامه متنوع و موفق به اجرا درآمده که با مجموعه کوچک اما پرتلاش و صبور معاونت فرهنگی کار عظیم و شایسته تقدیری است و همه مسئولین دانشگاه و خصوصا معاونین فرهنگی و دانشجویی و پرسنل این دو معاونت در این کارها نقش داشته‌اند.

مهندس چکشیان در پایان سخنانش از همه مجموعه‌های مختلف دانشگاه بزرگ شهید چمران که سهمی در به ثمر نشستن فعالیت‌های فرهنگی داشته‌اند و خصوصا از همکاران معاونت فرهنگی و اجتماعی تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه مراسم تودیع و معارفه مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران، دکتر رضوی در سخنان کوتاهی اظهار داشت: تفاوت معاونت فرهنگی با سایر بخش‌های دانشگاه در اینست که دیگر بخش‌های دانشگاه برای دانشجو کار می‌کنند اما در معاونت فرهنگی دانشجو برای دانشگاه تلاش می‌کند و این به دانشجویان فرصت کسب تجربه و بروز توانایی‌ها و استعدادهایشان را می‌دهد که شاید در هیچ جای دیگری فرصتی اینچنین برایشان فراهم نشود.

وی افزود: از خداوند بزرگ می‌خواهم که در این مسئولیت جدید ما را موفق و سربلند کند و امیدوارم که تمام مجموعه‌های مختلف دانشگاه شهید چمران با همکاری و همیاری خود با معاونت فرهنگی و اجتماعی ما را در اجرای برنامه‌های موثر و موفق همراهی نمایند.

در پایان این مراسم، توسط دکتر علیرضا مخبردزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران حکم انتصاب دکتر سید عباس رضوی به سمت مدیر امور فرهنگی این دانشگاه به ایشان اهدا شد.

گفتنی است؛ دکتر رضوی که دارای دکترای علوم تربیتی می‌باشد، هم‌‌اکنون با حفظ سمت به عنوان مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز و نیز مدرس این دانشگاه مشغول به خدمت است و مهندس محمد چکشیان پس از این به عنوان مدیر ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران فعالیت‌ خواهد نمود. 

آدرس کوتاه :