تدوین طرح جامع مدیریت بحران در استان خوزستان

شناسه : 2639845

تدوین طرح جامع مدیریت بحران در استان خوزستان


عضو هیئت‌علمی دانشگاه خواستار شد؛

عضو هیئت‌علمی دانشگاه خواستار شد؛

تدوین طرح جامع مدیریت بحران در استان خوزستان

 

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز خواستار تدوین طرح جامع مدیریت بحران استان خوزستان شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مسعود صفایی مقدم امروز یک‌شنبه 18 فروردین‌ماه در نشست شبکه ملی جامعه و دانشگاه که در سالن حوزه ریاست برگزار شد، اظهار کرد: در کشور و استان خوزستان با بحران‌های بسیاری مواجه هستیم که در برخی، رخداد آن در اختیار ما نیست و طبیعی هستند و برخی دیگر براثر رفتار ما روی می‌دهد.

وی افزود: در هر دو مورد نوع مدیریت بحران بسیار مهم است؛ در حوزه مدیریت بحران با مشکلاتی مواجه هستیم و اگر قرار باشد نهادی در این زمینه به مسئولان کمک کند، آن نهاد دانشگاه است.

دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان خوزستان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ستاد مقابله با بحران و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل و کارگروه‌های آن نیز فعال هستند و باید بتوانیم به این مسئله بیندیشیم که چگونه در این شرایط به حل مشکلات کمک کنیم.

صفایی مقدم، اذعان کرد: باید بدانیم در بحران‌ها و مشکلات بعدی چگونه با رخدادهای طبیعی مواجه شویم و مردم، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود آگاه باشند و آموزش‌های لازم نیز به اقشار مختلف داده شود.

گفتنی است در این نشست که با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) برگزار شد، مسائل مرتبط با حوادث و سیل‌های اخیر و همچنین خسارت‌های واردشده به استان خوزستان در پی این رویداد بررسی شد.

همچنین در این نشست دکتر مهدی قمشی رئیس دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز  و دبیر کارگروه آب، کشاورزی و محیط زیست شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان خوزستانبه ارائه گزارشی از وضعیت منابع آبی و سدهای استان پرداخت.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.