تجربه موفق فرهنگی؛ افتخاری دیگر به نام دانشگاه شهید چمران اهواز

تجربه موفق فرهنگی؛ افتخاری دیگر به نام دانشگاه شهید چمران اهواز


تجربه موفق فرهنگی؛ افتخاری دیگر به نام دانشگاه شهید چمران اهواز


در گردهمایی سالانه معاونان دانشجویی و فرهنگی  دانشگاه‌های کشور گزارش برگزاری اولین هفته فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان
"یک تجربه موفق " مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در گردهمایی معاونان که در ارومیه برگزار شد، پس از ارائه گزارش هفته فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر خواجه سروی معاون فرهنگی واجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری با بسیار ارزشمند و موفق خواندن برگزاری این هفته توسط دانشگاه شهید چمران اهواز خطاب به معاونان دانشگاه‌های کشور بر الگوگیری از این دانشگاه و برگزاری این هفته در دانشگاه‌های خود تأکید کردند.

مقرر شد پس از دریافت  نظرات معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز آیین نامه هفته فرهنگی توسط مدیریت دفتر نظارت و ارزیابی فرهنگی واجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری تهیه شود و از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برای اجرا به دانشگاه‌های کشور ابلاغ گردد.

همچنین در پایان این نشست،  به دنبال درخواست معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور برای دریافت گزارش معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره هفته فرهنگی، با هماهنگی دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم مقرر گردید فایل گزارش برگزاری هفته فرهنگی به نام دانشگاه شهید چمران اهواز در سایت وزارت علوم، تحقیقات وفنآوری قرار داده شود تا امکان دسترسی همه دانشگاه‌های کشور به آن میسر شود.

دکتر علیرضا مخبر دزفولی معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این رویداد ارزشمند، برگزاری شکوهمند و موفق اولین هفته فرهنگی در دانشگاه شهید چمران اهواز را مدیون الطاف الهی‏‏‏‏، حمایت ریاست دانشگاه، تلاش جهادی کارکنان معاونت  و خصوصا تلاش مخلصانه و بی چشم‌داشت دانشجویان و همدلی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه دانست.

وی با اشاره به برگزاری 63 برنامه متنوع فرهنگی در این هفته،  اجرای همزمان و بی تأخیر ومنظم این برنامه‌ها و  طیف گسترده موضوعی برنامه‌ها و نشاط فرهنگی حاصل از آن و مشارکت دانشجویان را بی‌نظیر توصیف کرد و استقبال معاونان دانشگاه‌های کشور و نظر مثبت معاون فرهنگی واجتماعی وزارت علوم به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه شهید چمران اهواز  را موجب افتخار و انگیزه بخش و  سرمایه‌ای ارزشمند دانست.

رئیس شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به تشکیل دومین جلسه این شورا در روزهای آینده گفت: سعی می‌کنیم این تجربه موفق را به دانشگاه‌های استان گسترش دهیم.

وی هدفمندی، برنامه‌ریزی، ارزیابی و حوصله را نیازهای کار فرهنگی موفق دانست و اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف نباید عجولانه و بی ملاحظه جوانب حرکت کرد تا خدای ناخواسته عوارضی به‌دنبال داشته باشد و نباید آنقدر تعلل کرد که فرصت‌ها از دست برود و خلأ ایجاد شده را دشمن با نیت‌های شوم خود پر کند.

دکتر مخبر دزفولی اظهار امیدواری کرد با همدلی وفضای صمیمانه‌ای که بر هیئت رئیسه حاکم است و نگاه مثبت ریاست دانشگاه به فعالیت‌های هدفمند فرهنگی و حضور عالمی زمان شناس و خوش فکر در رأس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران روز به روز خبرهای افتخارآفرین بیشتری در همه عرصه‌ها خصوصا عرصه فرهنگی از دانشگاه بلند آوازه شهید چمران بشنویم.

وی در پایان از اساتید فرهیخته و دلسوز و ارزشمند دانشگاه خواست که در زمینه فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار با نظرات مشفقانه و نقادی منصفانه خود معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را راهنمائی و حمایت کنند و یقین داشته باشند که فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه بر اساس پیشنهادات سازنده و کاربردی آنان غنای بیشتری خواهد یافت و هر نظر سازنده‌ای از نخبگان دانشگاهی مثل هدیه‌ای باارزش و فاخر مورد توجه قرار گرفته و به کار بسته خواهد شد.  

آدرس کوتاه :