برگزاری نشست شورای فرهنگی خوابگاه های خواهران

برگزاری نشست شورای فرهنگی خوابگاه های خواهران


برگزاری نشست شورای فرهنگی خوابگاه های خواهران


نشست شورای فرهنگی خوابگاه های خواهران روز یکشنبه 8/8/90 در سالن کنفرانس معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حضور دکتر
 مخبردزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مهندس چکشیان مدیر امور فرهنگی، آقای میاحی معاون مدیر امور فرهنگی و جمعی از سرپرستان امور فرهنگی خوابگاه ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران، در ابتدای این نشست مهندس چکشیان خطاب به فعالان امور فرهنگی خوابگاه ها تاکید کرد: در اجرای برنامه‌های فرهنگی ضمن اینکه نباید از اصول غافل شد، می‌بایست دانشجویان خوابگاهی را با سلایق مختلفی که دارند جذب برنامه های فرهنگی کنید.

در ادامه دکتر مخبردزفولی اظهار داشت: سرپرستان امور فرهنگی باید در زبان و عمل برای دانشجویان الگو باشند و آنان را به سمت ارزش های اسلامی و انقلابی سوق دهند.

وی دعوت مردم به خیر و صلاح «بغیر السنتکم» را دستوری الهی دانست که تاثیر پیام رسانی را صدچندان می کند.

دکتر مخبردزفولی افزود: چنانچه برنامه‌های فرهنگی خوابگاه‌ها فعالیت‌هایی باشد که فضای خوابگاه ها به آنها نیاز دارد و خلاء فرهنگی آن احساس می شود، بسیار اثرگذارتر خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران وظیفه شوراهای فرهنگی را بسیار سنگین برشمرد و گفت: در برنامه های فرهنگی باید به هدف‌گذاری، محتوا و ارزیابی مستمر برنامه ها توجه شود. از دیدگاه مسئولین فرهنگی دانشگاه‏، بالا بردن کمیت فعالیتهای خوابگاه ها حائز اهمیت نیست بلکه آنچه که در ارزیابی فعالیتهای فرهنگی خوابگاه ها مورد توجه است اجرای برنامه ها بر مبنای اهداف کلان از پیش تعیین شده ای چون معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، ترویج روحیه ایثار و شهادت، ولایتمداری، صداقت، اخلاق و مانند آن است.

گفتنی است در پایان این نشست، سرپرستان امور فرهنگی خوابگاه ها به بیان نظرات و نیازهای خوابگاه های خود پرداختند و مسئولین فرهنگی دانشگاه نیز در جهت رفع مشکلات و کاستی های آنها قول مساعد دادند.

با توجه به درخواست حاضرین مقرر گردید برای گسترش فعالیت های فرهنگی به خوابگاه ها در برنامه ریزی ها به دانشجویان شبانه نیز توجه شود تا از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه، آنان نیز بهره‌مند گردند.

آدرس کوتاه :