برگزاری محفل «انس با قرآن» در دانشگاه شهید چمران اهواز

برگزاری محفل «انس با قرآن» در دانشگاه شهید چمران اهواز


برگزاری محفل «انس با قرآن» در دانشگاه شهید چمران اهوازدر دهه مبارک ولایت و امامت و به همت کانون دانشجویی قرآن و عترت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محفل انس با قرآن در دانشکده علوم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در این مراسم معنوی دکتر علیرضا مخبر دزفولی با اشاره به فرمایش حضرت علی‌بن ابی‌طالب (ع) فراگیری قرآن و انس با قرآن را «بهار دل مؤمنین» دانست و گفت: تلاوت قرآن و تامل در آن، دل و ذهن و روح انسان را تازه، پویا و شکوفا می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه افزود: همانگونه که تن انسان به شستشو و پاکی و زدودن آلودگی ها احتیاج دارد روح انسان نیز با 5 نوبت نماز روزانه شستشو و پاک می‌شود.

وی ادامه داد: تلاوت قرآن به صورت روزانه و به‌قدر وسع هرکس، موجب نورانیت دل شخص می‌شود.

رییس شورای فرهنگی دانشگاه های استان خوزستان گفت: اگر در روایات است که خانه ای که در‌آن تلاوت قرآن می شود در ملکوت فرشتگان آن را به هم نشان می دهند و نوری از آن ساطع است، محافل انس با قرآن که با اجتماع حافظین و قاریان قرآن برگزار می‌شود نور و برکت بیشتری دارد و حقیقتا در معنویت فضای دانشگاه نقش بی‌مانندی دارد.

وی با اشاره به توصیه همیشگی مقام معظم رهبری در دیدار با قاریان قرآن مبنی بر تامل در قرآن و عمل به آن افزود: شایسته جامعه اسلامی نیست که جوانان آن با قرآن مانوس نباشند و در نظامی که بر پایه احکام نورانی قرآن اداره می‌شود سخن و عمل مردم قرآنی نباشد.

دکتر مخبر دزفولی در پایان با تشکر از برگزارکننده این محفل و قاری و حافظ قرآن حاظر درر مراسم اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح بزرگ «نهضت قرآنی» که توسط معاونت فرهنگی در دست تهیه است و نظرات اغلب اساتید بزرگ قرآنی استان و دانشگاه در آن ملاحظه شده است شاهد برگزاری محافل قرآنی متعدد و متنوعی باشیم و گامی بلند در ترویج آموزه های قرآنی برداریم.

در ادامه این مراسم نوجوان نابغه خوزستانی، حافظ کل قرآن، محمد محمدی مجد 10 سوال از حاضرین را با تلاوت قرآن به طور اعجاب آوری با ذکر آیه، سوره و صفحه مورد نظر پاسخ گفت که موجب نشاط معنوی زایدالوصف حاضرین در محفل شد.

در ادامه محفل انس با قرآن استاد کریم موسوی قاری برجسته خوزستانی به تلاوت قرآن و ابتهال پرداخت.

در پایان مراسم به دانشجویانی که به سوالات مسابقه مراسم پاسخ درست داده بودند جوایزی اهدا شد.

آدرس کوتاه :