برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه شهید چمران اهواز

شناسه : 2057595

برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه شهید چمران اهواز

 

مدیر امور پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز به تشریح برنامه‌های این دانشگاه در هفته پژوهش و فناوری امسال پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر علیرضا کیاست امروز دوشنبه 19 آذرماه در نشستی با حضور خبرنگاران خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا درباره برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری دانشگاه، بیان کرد:  امسال برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری از 24 تا 28 آذرماه در دانشگاه برگزار می‌شود؛ در آیین‌نامه ابلاغ‌شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توجه بسیاری به مقوله پژوهش کیفی و کاربردی در این هفته شده است.

وی با اشاره به نام‌گذاری روزهای هفته پژوهش گفت: نخستین روز از هفته پژوهش (24آذرماه) به نام پژوهش، فناوری، مدرسه و دانشگاه در نظر گرفته‌شده که همزمان برنامه دانشگاه با درب باز در دانشگاه برگزار می‌شود و اقشار مختلف ازجمله دانش آموزان، دانشجویان، کارشناسان حوزه‌های مختلف در دانشگاه حضور یافته و از بخش‌های مختلف دانشگاه مانند موزه، کتابخانه مرکزی، دانشکده ها و ... دیدار می‌کنند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز، اضافه کرد: با این برنامه تلاش داریم پژوهش را به بطن جامعه ببریم و اقشار مختلف را با دانشگاه و کارهایی که در این محیط انجام می‌شود آشنا نماییم.

کیاست، افزود: یکشنبه 25 آذرماه روز "پژوهش، فناوری و رسانه"، 26 آذرماه روز "پژوهش، فناوری و چالش‌های ملی"، 27 آذرماه روز "پژوهش، فناوری و علوم انسانی و هنر" و 28 آذرماه نیز روز "پژوهش، فناوری و مسئولیت‌های اجتماعی" و "پژوهش فناوری و تعاملات بین‌المللی" نام‌گذاری شده است.

وی، خاطرنشان کرد: همچنین در هفته پژوهش و فناوری از کارشناسان دستگاه‌های مختلف خواسته‌شده با حضور در دانشگاه و برگزاری کارگاه‌های نیازسنجی و نیاز شناسی مشکلات این حوزه‌ها را مطرح کنند؛ در این راستا پژوهشگران دانشگاهی نیز با همفکری‌های لازم تلاش خواهند کرد برای این مشکلات پروپوزال تهیه کنند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز، با اشاره به آیین معرفی پژوهشگران برتر دانشگاه، گفت: تقدیر از پژوهشگران سرآمد دانشگاه نیز روز دوشنبه 26 آذرماه در دانشگاه برگزار می‌شود؛ دراین‌باره کمیته علمی فعالیت‌های پژوهشی عملکرد تمامی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه را بررسی و بر اساس شاخص‌هایی مانند طرح‌های پژوهشی، تألیف کتاب، میزان ارجاعات به مقالات و معروفیت علمی در مجامع بین‌المللی در شش محور علوم پایه، کشاورزی، دامپزشکی، مهندسی، هنر و علوم انسانی پژوهشگران را معرفی می کند.

کیاست، اظهار کرد: همچنین انجمن علمی دانشجویی برتر، مجله‌های نمایه‌های بین‌المللی شده دانشگاه، پژوهشگر برتر بسیجی، دانشجویان برتر دکتری و ارشد در حوزه علوم تجربی و علوم انسانی نیز معرفی می‌شوند.

وی، بیان کرد: امیدواریم اعضای هیئت‌علمی که جوان‌تر هستند پژوهشگران برتر را شناخته و از تجربیات و همفکری آن‌ها در انجام پژوهش‌های کارآمدتر استفاده کنند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت، افزود: خوشبختانه اعتماد خوبی بین دانشگاه و حوزه صنعت ایجادشده و چندین پروژه مهم و کاربردی در دانشگاه اجرایی گردیده است.

کیاست، ادامه داد: مهم‌ترین تحقیقات علمی و پژوهشی در دنیا با گرنت صنایع انجام می‌شود و دانشگاه شهید چمران اهواز نیز تلاش دارد به این‌سو حرکت کند. در چند سال گذشته رشد منابع جذب‌شده از سوی صنایع در دانشگاه چشم‌گیر بوده است.

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.