با حضور قاری بین‌المللی؛ محفل انس با قرآن در دانشگاه شهید چمران برگزار شد

با حضور قاری بین‌المللی؛ محفل انس با قرآن در دانشگاه شهید چمران برگزار شد


با حضور قاری بین‌المللی؛ محفل انس با قرآن در دانشگاه شهید چمران برگزار شد

به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته بین‌المللی حمید شاکرنژاد از مشهد مقدس امروز 22 آذرماه در آمفی‌تئاتر دکتر پاک‌سرشت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در ابتدای این مراسم معنوی که به مناسبت روز دانشجو و با حضور دکتر حسن مروتی رییس محترم دانشگاه، معاونین دانشجویی و آموزشی دکتر جلالی و فیروزی، دکتر رضوی مدیر امور فرهنگی و گروهی از دانشجویان برگزار شد، دکتر علیرضا مخبردزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: قرآن حقیقتا هم ظاهر آن شفا و راهنماست و هم باطن آن برای اهل معنا رحمت است.

وی افزود: قرآن از آن جهت که کلام مقلب‌ القلوب و الابصار است قلب‌ها را تسخیر، دیده‌ها را بینا و ذهن‌ها را پویا می‌کند.

دکتر مخبر دزفولی تصریح کرد: سیر در احوالات ائمه معصومین، علما، شهدا و همه کسانی که به جایی رسیده و عزت یافته‌اند، مؤید آنست که وجه مشترک تمامی آنان انس و الفت با قرآن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به طرح نهضت قرآنی گفت: اجرای این طرح با تمرکز بر روخوانی قرآن کریم است و برگزاری کلاس‌های قرآن در دانشکده‌ها، محافل قرآنی متعدد و... گوشه‌هایی از این طرح است تا ان‌شاءالله در نتیجه‌ی آن همه دانشگاهیان اعم از اساتید، کارمندان و دانشجویان به سطح قابل قبولی از قرائت صحیح کلام خدا برسند.

در ادامه این مراسم، قاری قرآن آقای حمید شاکرنژاد به قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید با صوت دلنشین پرداخت که مورد تحسین فراوان حاضرین در مراسم قرار گرفت.

آدرس کوتاه :