ایجاد توسعه پایدار در استان با مورد توجه قراردادن طرح های پژوهشی در حوزه دامپزشکی

شناسه : 2036115

ایجاد توسعه پایدار در استان با مورد توجه قراردادن طرح های پژوهشی در حوزه دامپزشکی


معاون پژوهشی، فناوری و ارتباط با جامعه دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: توجه به بخش دامپزشکی و ایجاد ارتباط پژوهشی در مشاغل مرتبط با این حوزه، می تواند توسعه پایداری را برای استان خوزستان ایجاد کند.
دکتر راضی جلالی صبح امروز یک شنبه 11 آذرماه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و ششمین فن بازار استان خوزستان که در نمایشگاه بین‌المللی اهواز برپا است در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، اظهار کرد: پروژه های تقاضا محور کاربردی در دانشکده دام پزشکی به دو صورت مورد حمایت دانشگاه و یا مورد حمایت دستگاه خارج از  دانشگاه انجام می شوند.
وی با بیان اینکه برخی از این پژوهش ها به صورت طرح ارتباط با اداره کل دامپرشکی استان و یا بخش خصوصی هستند، افزود: مخاطب ما در این دانشکده مردمی هستند که در ارتباط با اقتصاد و در حوزه دامداری، پرورش آبزیان و راه اندازی مرغ داری ها فعالیت دارند از این رو در دانشکده دام پزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز سعی شده است در این زمینه ها همواره پروژهش های نوینی ارائه شود.
راضی جلالی بیان کرد: دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز در حوزه پژوهشی دارای ظرفیت های بالایی است و با داشتن 62 عضو هیئت و برخورداری از 22 آزمایشگاه علمی، جزء سومین دانشکده دامپزشکی کشور محسوب می شود.
معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز، تصریح کرد: علی رغم تلاش های صورت گرفته از سوی دانشگاه، آنگونه که انتظار می رود صنایع مرتبط، حلقه ارتباطی خود با این دانشکده را ایجاد نکرده اند.
 وی ادامه داد: حرکت مثبتی  به سمت ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشکده دامپزشکی آغاز شده اما با توجه به ظرفیت هایی که این دانشکده از آن برخوردار است، کافی نیست.
معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز تأکید کرد: با توجه به مستعد بودن استان خوزستان در تمامی حوزه ها، اگر ارتباط مفقوده بین صنعت و دانشگاه به یک ارتباط واقعی تبدیل شود، چهره استان متحول خواهد شد.
راضی جلالی بیان کرد: یکی از مأمورریت های هفت گانه تعریف شده معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه شهید چمران اهواز، تحقق شعار دام سالم، غذای سالم و انسان سالم در استان خوزستان است.
وی این مأموریت را رسالت دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد و گفت: دانشکده دامپزشکی برای تحقق این مأموریت از تمامی ظرفیت های خود استفاده خواهد کرد.
معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خوزستان اولین استان در حوزه پرورش آبزیان و ماهی های گرمابی، پنجمین تولید کننده گوشت سفید ماکیان قطب پرورش بهداشتی گاومیش در کشور است و تنها نباید به جنبه های نفت، گاز و پتروشیمی این استان توجه داشت.
راضی جلالی اظهار کرد: توجه به بخش دامپزشکی و ایجاد ارتباط پژوهشی در این زمینه ها می تواند توسعه پایداری را برای استان خوزستان ایجاد کند.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان و ششمین فن بازار استان روز گذشته با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان آغاز به کار کرد و علاقه مندان می توانند تا 13 آذرماه از این نمایشگاه دیدن کنند.

در این نمایشگاه 20 سازمان و دانشگاه و همچنین 30 شرکت دانش بنیان حضور دارند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.