انتخاب طرح دستگاه کاهش آلودگی صوتی از خوزستان در جشنواره علم تا عمل

انتخاب طرح دستگاه کاهش آلودگی صوتی از خوزستان در جشنواره علم تا عمل


انتخاب طرح دستگاه کاهش آلودگی صوتی از خوزستان در جشنواره علم تا عمل

 طرح دستگاه کاهش آلودگی صوتی با عنوان طرح برتر استان خوزستان در دومین جشنواره علم تا عمل معرفی شد.

رئیس پارک علم وفناوری خوزستان در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: طرح ساخت دستگاه کاهنده آلودگی صوتی دستگا‌ه‌های حفاری که با همکاری پارک علم وفناوری و شرکت ملی حفاری در دکل 59 این شرکت به اجرا درآمد، از سوی دبیرخانه جشنواره علم تا عمل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان طرح برتر استانی برگزیده شد.

دکتر بابک مختاری افزود: با نصب این دستگاه تا حد زیادی میزان صدای موتورهای دستگاه حفاری کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: صدای بسیار بلند و‌آلودگی صوتی در محل دکل‌های حفاری بر سلامت افراد و کارکنان تاثیرات سوئی به ویژه در شنوایی، اعصاب و روان و نیز میزان بهر‌ه‌وری نیروی انسانی دارد که با نصب این دستگاه، عوارض ناشی از آلودگی ذکر شده در محل دکل‌های حفاری تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان درباره جشنواره علم تا عمل و درخشش خوزستان در این جشنواره ونمایشگاه ملی اظهار داشت: از میان بیش از هزار و 200 طرح رسیده به جشنواره علم تا عمل، طرح شرکت پویان قطعه خوزستان جزء 20 طرح برگزیده کشور انتخاب شد.

 دکتر مختاری ادامه داد: از میان طرح‌های ارسالی به این جشنواره، 35 طرح به عنوان طرح‌های برتر ملی و از میان استان‌های 60 طرحی همچون خوزستان نیز 10 طرح به عنوان طرح‌های برتر استانی معرفی شدند که از همه این طرح‌ها 20 میلیارد تومان حمایت می‌شود و البته بخشی از آن به صورت بلاعوض است.

گفتنی است دومین جشنواره علم تا عمل از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 13 تا 17 شهریور ماه در تهران برگزار شد.  

آدرس کوتاه :