ارسال 220 مقاله به همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی

ارسال 220 مقاله به همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی


دکتر ناصری خبر داد:

ارسال 220 مقاله به همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی


 

دبیر پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران از برگزاری این همایش در روزهای 21  تا 23 اسفندماه امسال در محل گیت بوستان اهواز خبر داد و گفت: تاکنون 220مقاله به دبیرخانه همایش ارسال‌شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر عبدعلی ناصری ظهر امروز شنبه 19 اسفندماه در نشست خبری پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران، اظهار کرد: از این تعداد 150مقاله پذیرفته و 70مقاله نیز پذیرش نشده است؛ از مجموع 150 مقاله 50مقاله به صورت شفاهی و 100 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی درباره دلایل برگزاری این همایش، افزود: با توجه به شرایط کشور به لحاظ وضعیت منابع آبی و محدودیت‌های موجود در این حوزه و همچنین کاهش کیفیت آب بر اثر خشک‌سالی‌های اخیر و یا آب‌گیری سد گتوند، لزوم برگزاری این همایش بیش از پیش احساس می‌شود.

دبیر پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی، تصریح کرد: تأکید اصلی این همایش بر استفاده صحیح از منابع آبی است و اینکه با توجه به پایین آمدن کیفیت آب می‌توان مدیریت شبکه‌ها را در شرایط محدودیت کمی و کیفی انجام داد.

ناصری، عنوان کرد: امسال به دلیل کاهش بارندگی‌ها سالی به مراتب سخت‌تر را به لحاظ تأمین منابع آبی خواهیم داشت و این همایش تلاش دارد راه‌کارهایی در رابطه با مدیریت مصرف و منابع آبی ارائه دهد.

وی، گفت: تاکنون برای شرکت در این همایش 700 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود با توجه به اینکه موضوع آب از مسائل جدی حال حاضر است از این همایش استقبال خوبی به عمل آید.

در ادامه نیز دکتر سلطانی محمدی دبیر علمی پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران، گفت: برای این همایش هفت محور در نظر گرفته‌شده و خوشبختانه مقالات خوبی نیز به دبیرخانه ارسال‌شده است.

وی افزود: این مقالات توسط 100 داور از اعضای هیئت‌علمی و کارشناسان شرکت‌ها مختلف داوری شده و 70 درصد مقالات نیز پذیرفته‌شده است.

دبیر علمی پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران، تأکید کرد: همزمان با ارائه مقالات چهار نشست تخصصی و یک کارگاه آموزشی نیز در این همایش برگزار می‌شود.

سلطانی محمدی، ادامه داد: در نخستین روز از همایش ارائه مقالات و برگزاری نشست مدیریت زه آب‌های کشاورزی خوزستان و کارگاه آموزشی کاربرد ژئوسنتتیک‌ها در شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی برگزار خواهد شد. 22 اسفندماه(دومین روز از همایش) نیز ادامه کارگاه‌ها انجام می‌شود و مقالات نیز به صورت شفاهی و پوستر ارائه می‌گردد.

 در ادامه نیز دبیر اجرایی پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران، گفت: برای برگزاری این همایش‌ها از سال قبل برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد و تاکنون 22 جلسه هماهنگی برگزارشده است.

مهندس حاجی شاهی، افزود: تاکنون 700 نفر از متخصصان برای حضور در این همایش نام‌نویسی کرده‌اند و از کلیه متخصصان حوزه آب نیز دعوت به‌عمل‌آمده است.

وی، تصریح کرد: در جلسه اختتامیه پنجمین همایش ملی مدیریت شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی و سومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران از 10 پیشکسوت نیز تقدیر می‌شود. همچنین در روز 23 اسفندماه نیز میهمانان این برنامه از دو پروژه آبی استان بازدید می‌کنند.
این همایش از سوی دانشگاه شهید چمران اهواز، سازمان آب و برق خوزستان و انجمن آبیاری و زه کشی ایران، برگزار می شود.

آدرس کوتاه :