ارتباط صنعت و دانشگاه باید دو سویه باشد

شناسه : 2028722

ارتباط صنعت و دانشگاه باید دو سویه باشد


مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه:

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه:

ارتباط صنعت و دانشگاه باید دو سویه باشد


 

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: ارتباط حوزه دانشگاه و صنعت باید دو سویه باشد اما این ارتباط هنوز به نحو مطلوب شکل نگرفته است.

دکتر افشین قنبرزاده، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و ششمین فن بازار استان خوزستان که عصر روز گذشته شنبه ۱۰ آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی اهواز آغاز به کارکرد در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، اظهار کرد: ارتباط حوزه دانشگاه و صنعت باید دو سویه باشد اما ارزیابی ها نشان می دهد این ارتباط طبق اهداف ترسیم شده و ماموریت هایی که برای دانشگاه در نظرگرفته شده، به نحو مطلوب شکل نگرفته است.

وی با بیان اینکه بیشتر صنایع اجناس مورد نیاز خود را از خارج تهیه می کنند، بیان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز ظرفیت مطلوب و کافی برای انجام پژوهش ها در تمامی زمینه ها را دارد و در حال حاضر نیز با توجه به شرایط فعلی کشور، صنعت نیز این اطمینان را به دانشگاه پیدا کرده است.

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: این دانشگاه شهید دو پروژه آماده را تحویل به صنعت نفت دارد که این امر بیانگر توانمندی دانشگاه شهید چمران اهواز در ارائه خدمات مورد نیاز صنعت استان است.

دکتر قنبرزاده بیان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز این ظرفیت را دارد پژوهش های لازم در حوزه ریزگردها را نیز داشته باشد و مرکز مطالعات ریزگردها این دانشگاه اعلام آمادگی کرده است می تواند در این زمینه از ظرفیت های پژوهشی و تحقیقاتی خود استفاده کند.

وی تأکید کرد: خوزستان دارای ظرفیت های بسیاری است و نیروهای دانشگاهی به لحاظ تخصصی می توانند نه تنها در حوزه پژوهش، بلکه در تمامی زمینه ها از ظرفیت های خود برای خدمات رسانی به جامعه استفاده کنند.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و ششمین فن بازار استان روز گذشته آغاز به کارکرد و علاقه‌مندان می‌توانند تا 13 آذرماه از این نمایشگاه دیدار کنند.

این نمایشگاه با حضور 20 سازمان و دانشگاه و همچنین 30 شرکت فن‌آور برپاشده است.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.