اختتامیه طرح‌های آموزشی فرهنگی دانشگاه شهید چمران

اختتامیه طرح‌های آموزشی فرهنگی دانشگاه شهید چمران


اختتامیه طرح‌های آموزشی فرهنگی دانشگاه شهید چمران

اختتامیه طرح‌های آموزشی فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز روز دوشنبه 9/8/90 در آمفی‌تئاتر مهر این معاونت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز، در این مراسم که با حضور هیئت رییسه دانشگاه، مدیران، رؤسای دانشکده‌ها، اساتید و دانشجویان شرکت‌کننده در این طرحها برگزار شد، دکتر علیرضا مخبردزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به این نکته که این طرح‌های آموزشی فرهنگی برای اولین بار در دانشگاه‌های کشور در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده، گفت: با حضور 1000 دانشجو در این طرح‌ها، مرحله نهایی آنها با حضور 300 دانشجو در تابستان امسال در مشهد مقدس برگزار گردید.

رییس شورای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه های استان، فعالیت‌های آموزشی فرهنگی را با هدف کادرسازی برای دفاع در برابر تهاجم فرهنگی دشمن از مصادیق جهاد اکبر دانست و با اشاره به تمرکز دشمن بر تخریب جایگاه ولایت فقیه، شبهه‌افکنی در ذهن جوانان، ترویج فساد و بی‌بندوباری و ترویج هدفمند عرفان‌های کاذب، فرق انحرافی و مسیحیت از دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح‌ها خواست که به قصد کسب رضای الهی و اطاعت امر ولی امر خود با نشر آنچه آ‎موخته‌اند در بین دانشجویان و دفاع علنی از حق در این جهاد مقدس فرهنگی نقش خود را ایفا کنند.

وی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در تاریخ معاصر را تشکیل حکومتی بر پایه تعالیم اسلامی و الهی و قرآن کریم تحت اشراف یک مجتهد دانست و گفت: این مدل حکومتی یک مدل بی‌مانند در تمامی تاریخ است که باید از آن حفاظت کرد.

در این جلسه مهندس چکشیان مدیر امور فرهنگی دانشگاه شهید چمران نیز گزارشی از مراحل مختلف برگزاری این دوره‌ها ارائه کرد.

وی خطاب به شرکت‌کنندگان در این طرح‌ها خاطرنشان کرد: از دوران جوانی که دوران خودسازی همه‌جانبه است استفاده بهینه کنید و اکنون که یکسال را با مطالعه‌ی خاص در یکی از این طرح‌ها سپری کرده اید، این مطالعات را پیگیر باشید تا بتوانید ترویج‌کننده معارف باشید.

مهندس چکشیان با اشاره به طرح «مسیر مطهر» گفت: این طرح غیرحضوری بوده و شرکت در آن منحصر به ورودی‌های سال خاصی نیست؛ از این رو شرکت در آن برای دانشجویان با وقت آزاد کمتر نیز امکانپذیر است.

در پایان این مراسم کلیپی از روند اجرای این طرح‌های 6 گانه پخش شد و به نفرات برتر دوره‌ها جوایزی اهدا گردید.
آدرس کوتاه :